Zastępca Inspektora Ochrony Danych
Miejsce pracy: Gdynia

Twój zakres obowiązków

  • nadzorowanie przestrzegania przepisów dotyczących ochrony danych osobowych w podmiotach z Grupy BEST,
  • wspieranie administratorów w realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa,
  • opracowywanie odpowiedzi na pytania prawne dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych,
  • opiniowanie wewnętrznej dokumentacji w obszarze ochrony danych osobowych (m.in. procedur, wytycznych, instrukcji),
  • przygotowywanie oraz opiniowanie umów powierzenia przetwarzania danych osobowych, klauzul informacyjnych, oświadczeń oraz innych dokumentów związanych z procesem przetwarzania danych osobowych,
  • pełnienie funkcji punktu kontaktowego dla organu nadzoru oraz dla osób, których dane dotyczą,
  • budowanie świadomości wśród personelu w zakresie ochrony danych osobowych, m.in. poprzez prowadzanie szkoleń,
  • prowadzenie rejestru czynności przetwarzania oraz rejestru kategorii czynności przetwarzania,
  • zarządzanie naruszeniami ochrony danych i w razie potrzeby zgłaszanie ich organowi nadzoru oraz informowanie osób, których dane dotyczą w tym zakresie,
  • monitorowanie otoczenia prawnego, w szczególności zmian w przepisach, wytycznych, rekomendacji organu nadzoru w zakresie ochrony danych

Nasze wymagania

  • wykształcenie: wyższe prawnicze oraz potwierdzone dyplomem lub certyfikatem ukończone studia kierunkowe, kursy, szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych,
  • co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe,
  • znajomość RODO i innych przepisów o ochronie danych osobowych,
  • znajomość praktyk w dziedzinie ochrony danych osobowych,
  • znajomość przepisów prawnych związanych z branżą windykacyjną, w tym kodeksu cywilnego oraz kodeksu postępowania cywilnego,
  • umiejętność biegłej obsługi komputera w środowisku Windows (Microsoft Word, Excel),
  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2 oraz pozwalającym na pracę z dokumentami
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • umiejętność podejmowania decyzji,
  • umiejętność samodzielnej pracy koncepcyjnej,
  • komunikatywność.

To oferujemy

  • elastyczne godziny - rozpoczynasz pracę między 7:00 a 10:00
  • możliwość pracy zdalnej
  • prywatną opiekę medyczną
  • grupowe ubezpieczenie na życie
  • BEST Moves – program promujący aktywność sportową Pracowników
  • platformę do nauki języków obcych
  • system kafeteryjny – wybierasz swoje własne benefity, m.in. kartę Multisport, bilety do kina, bony do sklepów
  • grywalizację firmową – zebrane punkty wymieniasz na nagrody lub dodatkowe dni wolne
  • dodatkowe benefity dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności
  • kulturę oparta na feedbacku, w której liczy się Twój głos
  • BEST atmosferę
  • Benefity
  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • kafeteria MyBenefit
  • narzędzia i przestrzeń do rozwoju zawodowego
  • inicjatywy dobroczynne
  • i znacznie więcej
    – sprawdź wszystkie nasze benefity TUTAJ
  • O nas

    Cześć! Jesteśmy #BESTteam, czyli Pracownicy Grupy Kapitałowej BEST. Jest nas ponad 700 i dalej rośniemy! Mamy dwie siedziby – w Elblągu i Gdyni, ale pracujemy także zdalnie. Rozwiązujemy problem braku terminowości rozliczeń oraz przywracamy równowagę na rynku usług finansowych. Nasza praca nie zawsze jest łatwa, ale wiemy, że to, co robimy, ma ogromne znaczenie.