Specjalista/Specjalistka ds. Bezpieczeństwa Informacji i Ciągłości Działania
Lokalizacja: Warszawa

Forma zatrudnienia: Umowa o pracę

Czas pracy: Zadaniowy

Twoje codzienne zadania:

Twój zakres obowiązków

  • Wparcie w procesie zarządzania ryzykiem stron trzecich (Third Party Risk Management )
  • Opiniowanie umów pod kątem spełnienia wymagań z obszaru bezpieczeństwa i ciągłości działania
  • Prowadzenie czynności kontrolnych i ocena skuteczności wdrożonych zabezpieczeń informatycznych, w tym w zakresie rozwiązań opartych o chmurę obliczeniową
  • Udział w procesie oceny ryzyka z obszaru bezpieczeństwa informacji
  • Prowadzenie wewnętrznych szkoleń i innych działań na rzecz podnoszenia świadomości bezpieczeństwa
  • Prowadzenie przeglądów w obszarze bezpieczeństwa informacji
  • Opracowywanie wewnętrznych polityk i procedur w obszarze bezpieczeństwa informacji
  • Stała współpraca z jednostkami odpowiedzialnymi za IT, zgodność, obszar prawny, obszar ochrony danych osobowych, oraz z jednostkami biznesowymi

Twoje doświadczenie i umiejętności:

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: informatyka, cyberbezpieczeństwo, zarządzanie bezpieczeństwem informacji oraz kierunki pokrewne)
  • Dobre rozumienie zagadnień formalno-prawnych związanych z zarządzaniem bezpieczeństwem informacji
  • Znajomość zagadnień z zakresu zarządzania bezpieczeństwem informacji, w szczególności związanych z oceną ryzyka, kontrolą wewnętrzną i audytem
  • Znajomość norm i regulacji: ISO 27001/2, ISO 27005, ISO 31000, ISO22301, Wytyczne IT UKNF, RODO oraz w szczególności Rozporządzenia DORA, oraz  Komunikat UKNF dotyczący chmury obliczeniowej
  • Podstawowa wiedza techniczna z zakresu działania mechanizmów i narzędzi bezpieczeństwa IT (np.: FW, IPS, WAF, SIEM, DLP, antimalware, VM, testy penetracyjne)
  • Minimum 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji biznesowych oraz wysoka kultura osobista
  • Zdolność analitycznego myślenia
  • Bardzo dobra organizacja pracy, skrupulatność, samodzielność
  • Bardzo dobra znajomość narzędzi pakietu MS Office

Mile widziane

  • Wiedza i doświadczenie w prowadzeniu projektów
  • Znajomość zagadnień związanych z oceną dostawców
  • Doświadczenie w pracy w innych instytucjach rynku finansowego, np. w bankowości

Specjalnie dla Ciebie mamy:

To oferujemy

  • elastyczny czas pracy oraz możliwość pracy częściowo zdalnej (obecność w biurze 3 razy w tygodniu),
  • unikalne warunki przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na życie,
  • wysokie zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, turystyczne dla Ciebie i Twoich znajomych,
  • Pracowniczy Program Inwestycyjny,
  • kafeteryjny system benefitów - sam decydujesz z czego korzystasz (dofinansowanie zajęć sportowych, prywatna opieka medyczna, karty przedpłacone, rabaty i vouchery zakupowe),
  • zniżki na bilety wstępu do teatrów,
  • bezpłatny dostęp do platformy nauki języków obcych (etutor) dla Ciebie i Twoich bliskich,
  • program poleceń pracowniczych,
  • możliwość udziału w Wolontariacie oraz wielu akcjach CSR,
  • możliwość realizacji pasji w ramach istniejących 10 UNIQA Klubów (m.in. bieganie/ gry planszowe/ narty/ turystyka wysokogórska/ podróże).

Benefity

  • Opieka medyczna,
    karta sportowa
    i kody zakupowe
  • Ubezpiecznie
    dla dzieci
  • Unikalne warunki
    grupowego ubezpieczenia
    na życie
  • Wysokie zniżki
    ubezpieczeń dla Ciebie
    i znajomych
  • Dofinansowanie
    szkoleń i kursów
  • Fundusz
    oszczędnościowo
    - inwestycyjnych
  • Dostęp do platformy
    języków obcych eTutor
  • Członkowstwo
    klubach UNIQA
    biletów do kina, teatru
  • Program rekomendacji
    pracowników
  • Świadczenia świąteczne
  • Inicjatywy dobroczynne
  • Poznaj nas

    Od 30 lat w Polsce tworzymy wyjątkowe miejsce pracy UNIQA.
    Jesteśmy 6. co do wielkości grupą ubezpieczeniową w Polsce.
    Chcemy, aby klienci wybierający UNIQA, wybierali lepsze życie.
    Zapewniamy im to, ubezpieczając i otaczając opieką ich zdrowie,
    życie i majątek. Co więcej, chcemy inspirować klientów do
    lepszego życia - dłuższego, zdrowszego i bezpieczniejszego. Z tą
    samą troską myślimy o naszych pracownikach.

    Naszą odpowiedzialność, stabilność i wiarygodność potwierdzają nagrody:

    Więcej informacji o firmie, procesach rekrutacjnych znajdziesz na stronie https://www.uniqa.pl/kariera