Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. poszukują kandydata / kandydatki na stanowisko:

Specjalista ds. aplikacji operatorskich (k/m)
Miejsce pracy: Konstancin-Jeziorna
DO/WSO/S/01/24

Podstawowy zakres obowiązków:

  • wsparcie w zakresie administracji systemu informatycznego (AMICA) służącego do analiz bezpieczeństwa połączonego europejskiego systemu elektroenergetycznego
  • wsparcie administracji aplikacjami służącymi do generowania zestawu modeli KSE na potrzeby procesów biznesowych Intraday Congestion Forecast (IDCF), Day-Ahead Congestion Forecast (DACF), Two-Days Ahead Congestion Forecast (2DACF) realizowanych w europejskiej inicjatywie Transmission System Operator Security Coordination (TSC) oraz ENTSO-E
  • utrzymanie infrastruktury informatycznej zainstalowanej w Podstawowym oraz Rezerwowym Punkcie Dyspozytorskim Krajowej Dyspozycji Mocy (KDM)
  • wsparcie w procesie usuwania wad i awarii w celu zapewnienia ciągłości pracy systemów krytycznych wspomagających realizację handlowo-technicznego bilansowania systemu elektroenergetycznego
  • monitorowanie poprawności generacji danych z systemów źródłowych na potrzeby ich publikacji na portalach
  • udział w grupach roboczych dotyczących rozwoju i eksploatacji systemów informatycznych wykorzystywanych w ramach współpracy międzyoperatorskiej w Europie
  • wsparcie w zakresie spełniania wymagań technicznych i organizacyjnych, wynikających z wdrożenia OPDE Security Plan

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne (preferowana energetyka lub informatyka),
  • znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 – Upper-Intermediate,
  • bardzo dobre zdolności organizacyjne, interpersonalne i komunikacyjne
  • umiejętność pracy pod presją czasu

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • atrakcyjny system wynagrodzeń uwzględniający czytelny system premiowy
  • szkolenia podnoszące kwalifikacje i zapewniające rozwój zawodowy
  • pakiet benefitów pozapłacowych, m.in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta multisport, dodatkowe świadczenia w ramach ZFŚS
  • dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka - 14 sierpnia

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o nadsyłanie dokumentów aplikacyjnych.
Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie i po zakończeniu procesu rekrutacyjnego.
PSE S.A. zastrzega sobie prawo do kontaktowania się tylko z wybranymi osobami.