Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. poszukują kandydata / kandydatki na stanowisko:

Starszy Analityk ds. ryzyk (k/m)
Miejsce pracy: Warszawa, Konstancin-Jeziorna
BR/WM/GS/04/24

Podstawowy zakres obowiązków:

  • udział w analizach ryzyka prowadzonych przez Wydział, w tym samodzielne prowadzenie analiz ryzyka w wybranych obszarach działalności Spółki/KSE
  • bieżąca współpraca z właścicielami ryzyka i koordynatorami ryzyka w poszczególnych obszarach działania Spółki
  • monitorowanie ryzyk, planów działań / podejmowanych inicjatyw, kluczowych wskaźników ryzyka, przypadków materializacji ryzyk
  • rola wiodąca w pracach nad raportami wynikającymi z celów i zadań Wydziału/Biura,
  • udział w rozwoju metodyk i procedur z zakresu zarządzania ryzykiem, a także w doskonaleniu narzędzi wspierających, działania w zakresie koordynacji procesu zarządzania ryzykiem, monitorowania i raportowania ryzyk
  • udział w pracach związanych z wdrożeniem i wykonywaniem zadań wynikających z regulacji unijnych w zakresie gotowości na wypadek zagrożeń w sektorze energii elektrycznej, w tym współpraca z podmiotami krajowymi, unijnymi i podmiotami z innych państw członkowskich
  • realizowanie działań doradczych/wspierających na rzecz innych jednostek organizacyjnych Spółki w zakresie, w jakim związane jest to z budowaniem w Spółce rozwiązań opartych na analizie i ocena ryzyka
  • udział w pracach zespołów zadaniowych, kierowanie pracami takich zespołów, zarządzanie projektami związanymi z tematyką ryzyka

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe – preferowane: techniczne (elektroenergetyka) lub prawo/ekonomia
  • wymagany co najmniej 4 letni staż pracy zawodowej
  • dużym atutem będzie co najmniej 2 letnie doświadczenie pracy w branży energetycznej lub w zakresie realizacji projektów na rzecz branży energetycznej (doradztwo biznesowe)
  • wysoko ceniona będzie znajomość zagadnień regulacyjnych związanych z branżą energetyczną
  • angielski biegły, mile widziana znajomość słownictwa ekonomiczno-prawniczego / technicznego (energetyka)
  • duża sprawność w posługiwaniu się aplikacjami pakietu Office, w szczególności Excel (w tym wymagana praktyczna umiejętność pracy w Excel na poziomie zaawansowanym) i PowerPoint

Mile widziane:

  • doświadczenie w zakresie analizy ryzyk (w tym ryzyk z branży energetycznej), a także wdrażania i funkcjonowania systemów zarządzania ryzykiem

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • atrakcyjny system wynagrodzeń uwzględniający czytelny system premiowy
  • szkolenia podnoszące kwalifikacje i zapewniające rozwój zawodowy
  • pakiet benefitów pozapłacowych, m.in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta multisport, dodatkowe świadczenia w ramach ZFŚS
  • dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka - 14 sierpnia

Informacje dodatkowe:

  • rekrutacja zdalna
  • możliwość pracy zdalnej do 40%
  • pierwszy miesiąc praca w biurze - obligatoryjnie
  • termin nadsyłania aplikacji 23.05.2024 r.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o nadsyłanie dokumentów aplikacyjnych.
Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie i po zakończeniu procesu rekrutacyjnego.
PSE S.A. zastrzega sobie prawo do kontaktowania się tylko z wybranymi osobami.