DevOps Engineer (Zespół Usług Bazodanowych)
Miejsce pracy: Warszawa

Misja Banku BNP Paribas: Wprowadzamy pozytywną bankowość w życie naszych Klientów, odpowiadając na ich potrzeby finansowe i ułatwiając im realizację celów. W sposób prosty, przemyślany i bezpieczny. Z troską o społeczeństwo i środowisko.

Opis stanowiska:

  • instalacja, upgrade i patchowanie klastrów Apache Kafka w oparciu Red Hat Enterprise Linux;
  • konfiguracja i utrzymanie rozwiązań HA i DR (Stretched cluster/Mirror Maker);
  • konfiguracja i utrzymanie wysoko dostępnej konfiguracji Apache Zookeper;
  • automatyzacja zarządzania klastrów w oparciu o Ansible i Terraform;
  • przygotowanie skryptów i konfiguracja klastra na potrzeby backupów (Procesem Backupu zarządzają administratorzy NetWorker);
  • wsparcie technologii middleware Apache Tomcat, Red Hat JBoss;
  • wsparcie jako 3 linia dla użytkowników;
  • wsparcie DevOps;
  • wsparcie środowisk testowych;
  • planowanie i budowa systemów monitoringu i obsługa incydentów;
  • przeprowadzanie testów DRP (przełączanie baz do zapasowej lokalizacji i testowe odzyskiwanie baz danych);
  • wsparcie systemów krytycznych 24h.

Wymagania:

  • znajomość Apache Kafka/Confluent Platform i technologii powiązanych np. Kafka Connect;
  • znajomość klastrów działających na Red Hat Enterprise Linux od wersji 6;
  • serwery VMware oraz fizyczne również racki dedykowane na separowane klastry;
  • system do monitoringu, Checkmk, Nagios, Prometheus;
  • storage full flash PureStorage
    • system backupowy Networker.

Mile widziane

  • znajomość środowiska Kubernetes/Red Hat OpenShift;
  • automatyzacja i administracja Apache Tomcat, Red Hat JBoss;
  • automatyzacja i administracja RabbitMQ/ActiveMQ.

Masz jak w Banku:

  • Dołączenie do organizacji o globalnym zasięgu, która jest częścią grupy bankowej BNP Paribas obecnej w 65 krajach z 200-letnią tradycją;
  • Pracę w miejscu, w którym możesz być sobą niezależnie od swojej orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, koloru skóry, pochodzenia czy poziomu sprawności;
  • Rozwój w Banku Zielonych Zmian, w którym możesz mieć wpływ na naszą planetę i otaczający nas świat;
  • Dużą autonomię w działaniu przy jednoczesnym wsparciu przełożonego, co potwierdza ponad 90% pracowników;
  • Możliwość podejmowania własnych decyzji, eksperymentowania i tworzenia swojej unikalnej ścieżki doświadczeń;
  • Możliwości rozwoju zarówno w banku jak i spółkach w ramach Grupy BNP Paribas w kraju i zagranicą;
  • Pracę w środowisku agile’owym, które wspiera elastyczność i innowacyjność organizacji, w końcu jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata.
BNP Paribas
Bank Polska S.A.