Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. poszukują kandydata / kandydatki na stanowisko:

Specjalista ds. przyłączeń (k/m)
Miejsce pracy: Konstancin-Jeziorna
DS/WW/SS/04/24

Podstawowy zakres obowiązków:

  • prowadzenie bazy podmiotów ubiegających się o przyłączenie do sieci przedsiębiorstw energetycznych zajmujących się przesyłaniem lub dystrybucją energii elektrycznej
  • przygotowywanie sprawozdań w zakresie obowiązków sprawozdawczych przed odpowiednimi jednostkami, wynikających m.in. z obowiązujących regulacji prawnych
  • współpraca przy zmianach prawnych w obszarze przyłączeń
  • obsługa przedsiębiorstw energetycznych zajmujących się przesyłaniem lub dystrybucją energii elektrycznej w szczególności Operatorów Systemów Dystrybucyjnych w zakresie prowadzonych z PSE S.A. uzgodnień warunków przyłączenia oraz zakresów i warunków wykonania ekspertyz wpływu przyłączanych urządzeń, instalacji lub sieci na KSE
  • wsparcie w zakresie przygotowywania propozycji stanowiska PSE S.A. w toczących się postępowaniach administracyjnych, w szczególności przed Prezesem URE, w przypadku odmów przyłączeń do sieci Operatorów Systemów Dystrybucyjnych
  • przygotowywanie wycen dla Operatorów Systemów Dystrybucyjnych w przypadku odmowy zawarcia umowy o przyłączenie z przyczyn ekonomicznych

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne (preferowane kierunki: elektroenergetyka, energetyka, elektrotechnika lub pokrewne)
  • co najmniej 3 lata doświadczenia na stanowisku o podobnym charakterze
  • umiejętność stosowania i interpretacji aktów normatywnych oraz obowiązujących przepisów w zakresie realizowanych zadań
  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B1
  • bardzo dobra znajomość MS Office
  • umiejętność organizacji i planowania czasu pracy
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

Mile widziane:

  • znajomość obsługi programu PLANS lub innego narzędzia do analizy pracy KSE

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • atrakcyjny system wynagrodzeń uwzględniający czytelny system premiowy
  • szkolenia podnoszące kwalifikacje i zapewniające rozwój zawodowy
  • pakiet benefitów pozapłacowych, m.in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta multisport, dodatkowe świadczenia w ramach ZFŚS
  • dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka - 14 sierpnia

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o nadsyłanie dokumentów aplikacyjnych.
Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie i po zakończeniu procesu rekrutacyjnego.
PSE S.A. zastrzega sobie prawo do kontaktowania się tylko z wybranymi osobami.