Specjalista/ka ds. obsługi incydentów w CERT Polska
Miejsce pracy: Warszawa

CERT Polska to pierwszy powstały w Polsce zespół reagowania na incydenty (Computer Emergency Response Team). Od 2018r. wraz z wprowadzeniem ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa działa w ramach jednego z trzech krajowych CSIRTów.

Najważniejszym zadaniem Zespołu Monitoringu i Wstępnego Rozpoznania (ZMiWR) jest obsługa zgłoszeń oraz pogłębiona analiza incydentów. W ramach dodatkowych zadań rozwijamy również wewnętrzne narzędzia. ZMiWR to miejsce, w którym pracownicy mogą się rozwijać, nabierać doświadczenia, nowych kompetencji i próbować swoich sił w pozostałych zespołach. Pracujemy w trybie zmianowym (12 godzinne dyżury dzień i noc). Każdy pracownik uczony jest jak wyszukiwać nowe zagrożenia, obsługiwać zgłoszenia i w jaki sposób kontaktować się z odpowiedzialnymi podmiotami.

Jeżeli interesujesz się tematami związanymi z cyberbezpieczeństwem, śledzisz portale branżowe ale nie masz doświadczenia, to zachęcamy do aplikowania.

Zadania na stanowisku:

  • obsługa zgłoszeń dotyczących bezpieczeństwa teleinformatycznego,
  • monitorowanie bieżących trendów i zagrożeń z obszaru cybersecurity,
  • współpraca z pozostałymi członkami zespołu w zakresie analizy i rozwiązywania zgłoszeń,
  • współpraca i kontakt z podmiotami zewnętrznymi w zakresie koordynacji obsługi incydentów,
  • praca zmianowa w trybie dyżurów.

Od kandydatów/kandydatek oczekujemy:

  • dobrej znajomości technologii, urządzeń i protokołów używanych w sieciach telekomunikacyjnych i teleinformatycznych,
  • umiejętności administrowania systemami Windows oraz Linux,
  • podstawowej znajomości zagadnień dotyczących bezpieczeństwa teleinformatycznego,
  • umiejętności programowania w dowolnym języku na poziomie podstawowym,
  • umiejętności szybkiego identyfikowania i rozwiązywania problemów,
  • umiejętności analitycznego myślenia i pracy zespołowej,
  • znajomości języka angielskiego,
  • wrodzonej ciekawości oraz chęci rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Wynagrodzenie na początek:

  • 8 000-11 800 zł brutto
  • Premia kwartalna w wysokości min 10%
  • Dodatek do wynagrodzenia - świadczenie teleinformatyczne, zgodnie z art. 5 ustawy z dnia 2 grudnia 2021 r. o szczególnych zasadach wynagradzania osób realizujących zadania z zakresu cyberbezpieczeństwa
  • W ramach Zespołu Monitoringu i Wstępnego Rozpoznania, planowane są specjalne dni przeznaczone na rozwój własny pracownika w godzinach pracy.

Oferujemy:

  • Umowę o pracę
  • Równowagę między pracą a życiem osobistym
  • Elastyczne godziny pracy
  • Ciekawe projekty
  • Współpracę z ekspertami w branży
  • Udział w szkoleniach i konferencjach
  • Naukę języka angielskiego w godzinach pracy
  • Opiekę medyczną
  • Kartę Multisport
  • Ubezpieczenie na życie
  • Dofinansowanie wypoczynku
  • Biuro w dogodnej lokalizacji
  • Aplikuj na stanowisko