Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. poszukują kandydata / kandydatki na stanowisko:

Młodszy Prawnik ds. inwestycyjno - budowlanych (k/m)
Miejsce pracy: Warszawa
CJI/WD/GS/11/23

Podstawowy zakres obowiązków:

  • udzielanie porad i konsultacji prawnych
  • sporządzanie analiz, informacji prawnych związanych z zadaniami inwestycyjnymi w zakresie pozyskiwania rozstrzygnięć administracyjnych, pozyskiwania tytułów prawnych do nieruchomości, możliwości wprowadzenia inwestycji do dokumentów planistycznych uchwalanych przez organy samorządu terytorialnego oraz sposobów działania w tym zakresie
  • przygotowanie wniosków i innych dokumentów prawnych koniecznych do pozyskania rozstrzygnięć administracyjnych niezbędnych na potrzeby realizowanych przez Spółkę procesów inwestycyjnych
  • wykonywanie czynności zastępstwa w prowadzonych przez Spółkę postępowaniach administracyjnych, sądowo-administracyjnych oraz sądowych
  • prowadzenie współpracy z wykonawcami zewnętrznymi w zakresie zadań związanych z pozyskaniem rozstrzygnięć administracyjnych koniecznych dla procesu inwestycyjnego oraz w zakresie pozyskiwania tytułów prawnych do nieruchomości
  • opiniowanie pod względem formalnoprawnym dokumentów w zakresie pozyskiwania rozstrzygnięć administracyjnych, pozyskiwania tytułów prawnych do nieruchomości, możliwości wprowadzenia inwestycji do dokumentów planistycznych uchwalanych przez organy samorządu terytorialnego
  • współpraca z organami administracji publicznej, sądami oraz innymi instytucjami, osobami prawnymi i fizycznymi, w zakresie aspektów prawnych procesu inwestycyjnego
  • współpraca przy przygotowywaniu stanowiska Spółki w sprawach mających aspekt prawny i dotyczących zadań inwestycyjnych w zakresie pozyskiwania rozstrzygnięć administracyjnych, pozyskiwania tytułów prawnych do nieruchomości, możliwości wprowadzenia inwestycji do dokumentów planistycznych uchwalanych przez organy samorządu terytorialnego
  • świadczenie innych usług wsparcia prawnego w zakresie pozyskiwania rozstrzygnięć administracyjnych, pozyskiwania tytułów prawnych do nieruchomości, możliwości wprowadzenia inwestycji do dokumentów planistycznych uchwalanych przez organy samorządu terytorialnego
  • przygotowywanie lub opiniowanie pod względem formalno-prawnym projektów umów zawieranych na potrzeby procesu inwestycyjnego
  • udzielanie wsparcia prawnego przy opracowywaniu i aktualizacji standardów umów występujących w procesie inwestycyjnym
  • udzielanie wsparcia prawnego w prowadzonych postępowaniach o udzielenie zamówienia
  • dokonywanie oceny zgodności z prawem działań wykonawców zadań inwestycyjnych
  • przygotowywanie informacji na temat zmian w przepisach prawa

Wymagania:

  • minimum 3 lata stażu pracy jako prawnik, starszy prawnik, junior associate, associate, urzędnik administracji publicznej na stanowisku prawnika
  • doświadczenie w procesie inwestycyjno - budowlanym, przy prowadzeniu postępowań administracyjnych w szczególności z zakresu gospodarki nieruchomościami oraz ustawy prawo budowlane, ustawy o egzekucji w administracji, ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
  • pełna zdolność do czynności prawnych
  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B1
  • komunikatywność
  • obowiązkowość, zdolności organizacyjne samodzielność, asertywność, umiejętność pracy w zespole

Mile widziane:

  • doświadczenie w zakresie postępowań administracyjnych dotyczących realizacji inwestycji infrastrukturalnych realizowanych na podstawie specustaw

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • atrakcyjny system wynagrodzeń uwzględniający czytelny system premiowy
  • szkolenia podnoszące kwalifikacje i zapewniające rozwój zawodowy
  • pakiet benefitów pozapłacowych, m.in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta multisport, dodatkowe świadczenia w ramach ZFŚS
  • dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka - 14 sierpnia

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o nadsyłanie dokumentów aplikacyjnych.
Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie i po zakończeniu procesu rekrutacyjnego.
PSE S.A. zastrzega sobie prawo do kontaktowania się tylko z wybranymi osobami.