Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. poszukują kandydata / kandydatki na stanowisko:

Starszy Specjalista ds. analiz sieciowych (k/m)
Miejsce pracy: Konstancin-Jeziorna
DS/WA/SS/03/24

Podstawowy zakres obowiązków:

  • wykonywanie analiz sieciowych na potrzeby opracowania długo i średnioterminowych planów rozwoju sieci przesyłowej
  • wykonywanie ekspertyz wpływu przyłączanych podmiotów na KSE, na potrzeby wydawania warunków przyłączenia przez OSP
  • wykonywanie analiz dotyczących sieci dystrybucyjnej 110 kV na potrzeby koordynacji jej rozwoju z planowanym rozwojem sieci przesyłowej i sektora wytwarzania w KSE
  • współpraca z OSD przy realizacji wspólnych analiz obejmujących sieć przesyłową i dystrybucyjną 110 kV, jako sieć zamkniętą, na potrzeby koordynacji rozwoju
  • współpraca z operatorami zagranicznych systemów elektroenergetycznych w ramach ENTSO-E
  • przygotowywanie wymaganych danych dotyczących przyszłych uwarunkowań pracy KSE
  • przygotowywanie modeli rozwojowych KSE do obliczeń rozpływów mocy i zwarć umożliwiających wykonywanie analiz sieciowych i ekspertyz przyłączeniowych
  • opracowywanie schematów sieci przesyłowej i 110 kV na potrzeby wykonywanych analiz
  • opiniowanie analiz sieciowych wykonywanych przez zewnętrznych wykonawców w tym weryfikowanie poprawności wykonywanych obliczeń i formułowanych wniosków oraz innej dokumentacji technicznej

Wymagania:

  • kierunkowe wykształcenie wyższe
  • minimum 5 lat doświadczenia zawodowego
  • znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B1 – Intermediate
  • znajomość oprogramowania do analiz sieciowych: Plans i SCC oraz programu graficznego MS Visio
  • umiejętność formułowania ocen i wyciągania wniosków
  • umiejętność organizacji pracy własnej oraz pracy w zespole
  • umiejętności analityczne

Mile widziane:

  • znajomość oprogramowania PSLF, PSSE lub Power Factory

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • atrakcyjny system wynagrodzeń uwzględniający czytelny system premiowy
  • szkolenia podnoszące kwalifikacje i zapewniające rozwój zawodowy
  • pakiet benefitów pozapłacowych, m.in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta multisport, dodatkowe świadczenia w ramach ZFŚS
  • dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka - 14 sierpnia

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o nadsyłanie dokumentów aplikacyjnych.
Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie i po zakończeniu procesu rekrutacyjnego.
PSE S.A. zastrzega sobie prawo do kontaktowania się tylko z wybranymi osobami.