Architekt/ka oprogramowania NLP
Miejsce pracy: Warszawa

Zakład Inżynierii Lingwistycznej i Analizy Tekstu w Pionie Sztucznej Inteligencji zatrudni specjalist(k)ę z pasją i doświadczeniem (wagi do uzgodnienia). Jeśli od rana stawiasz hipotezy badawcze, drążysz i poszukujesz, a po obiedzie stawiasz czoło inżynierskim wyzwaniom stabilnego rozwiązania dla klienta – to właśnie Ciebie szukamy!

Zadania:

  • projektowanie i wdrażanie zaawansowanych systemów NLP;
  • opracowanie i realizacja obróbki danych tekstowych (pre- i postprocessing);
  • projektowanie i realizacja eksperymentów badawczych z obszaru NLP;
  • opracowanie dokumentacji rozwiązania oraz współpraca przy publikacjach naukowych;
  • przygotowywanie bibliotek open-source oraz komercyjnych;
  • monitorowanie kodu przygotowanego przez współpracowników za pomocą narzędzi CI/CD.

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe z dziedziny STEM (preferowana informatyka, machine learning);
  • 3+ lat doświadczenia w tworzeniu algorytmów przetwarzania języka naturalnego w Pythonie, w tym tworzonych z wykorzystaniem anotacji językoznawczych (parsery zależnościowe, NER, etc.);
  • Doświadczenie w samodzielnym tworzeniu bibliotek, w tym open-source;
  • Biegła znajomość bibliotek i narzędzi do przetwarzania tekstu;
  • Ogólna znajomość i rozumienie modeli z zakresu uczenia maszynowego (podstawy matematyczne);
  • Umiejętność pisania czystego i optymalnego kodu oraz testów jednostkowych;
  • Znajomość systemów kolejkowych (Apache, Kafka, ZeroMQ);
  • Umiejętność tworzenia serwisów API (FastAPI, Flask);
  • Znajomość operacyjna narzędzi i procesów: Linux, Git, CI/CD.

Mile widziane:

  • Znajomość Dockera;
  • Obsługa maszyn wirtualnych oraz baz danych (SQL, Reddis).

Wynagrodzenie:

15 000 – 20 000 zł brutto + premia

Oferujemy:

  • Umowę o pracę
  • Równowagę między pracą a życiem osobistym
  • Elastyczne godziny pracy
  • Ciekawe projekty
  • Współpracę z ekspertami w branży
  • Udział w szkoleniach i konferencjach
  • Naukę języka angielskiego w godzinach pracy
  • Opiekę medyczną
  • Kartę Multisport
  • Ubezpieczenie na życie
  • Dofinansowanie wypoczynku
  • Biuro w dogodnej lokalizacji
  • Aplikuj na stanowisko