Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. poszukują kandydatów / kandydatki na stanowisko:

Starszy Specjalista ds. analiz energetycznych i operacyjnych (k/m)
Miejsce pracy: Konstancin-Jeziorna
BC/SS/11/23

Podstawowy zakres obowiązków:

  • opracowywanie koncepcji, analiz, badań, metodyk, prognoz raportów lub narzędzi, w tym realizacja projektów badawczych na potrzeby wyznaczania kierunków transformacji energetycznej lub zabezpieczenia bezpieczeństwa energetycznego kraju z obszarów elektroenergetyki, gazownictwa i paliw ciekłych
  • wykonywanie analiz typu desk research z zakresu energetyki, gospodarki i ochrony środowiska - opracowywanie analiz tematycznych dotyczących zagadnień z zakresu energetyki
  • opracowywanie założeń do analiz liczbowych, w tym definiowanie scenariuszy i strategii rozwojowych
  • praca z modelami obliczeniowymi (opracowywanie danych, konfiguracja modelu, wykonywanie obliczeń, analiza i interpretacja wyników)
  • opracowywanie analiz w tym także z wykonywanych obliczeń modelowych
  • współpraca z ekspertami w zakresie opracowywania ekspertyz i analiz szczegółowych

Wymagania:

  • kierunkowe wykształcenie wyższe (techniczne, matematyczne, ekonomiczne)
  • doświadczenie zawodowe na stanowisku o podobnym charakterze
  • umiejętność realizacji tzw. desk research związanych z aspektami techniczno-ekonomicznymi energetyki
  • podstawowa wiedza dotycząca systemu energetycznego i kierunków transformacji energetycznej
  • znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B1 – Intermediate
  • gotowość do pracy w międzynarodowym otoczeniu
  • bardzo dobra znajomość programów pakietu MS Office (w szczególności Excel)
  • umiejętności organizacji pracy własnej oraz pracy w zespole

Mile widziane:

  • umiejętność wykorzystania środowisk programowania tj. GAMS, R, Python lub własne prace z zakresu modelowania

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • atrakcyjny system wynagrodzeń uwzględniający czytelny system premiowy
  • szkolenia podnoszące kwalifikacje i zapewniające rozwój zawodowy
  • pakiet benefitów pozapłacowych, m.in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta multisport, dodatkowe świadczenia w ramach ZFŚS
  • dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka - 14 sierpnia

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o nadsyłanie dokumentów aplikacyjnych.
Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie i po zakończeniu procesu rekrutacyjnego.
PSE S.A. zastrzega sobie prawo do kontaktowania się tylko z wybranymi osobami.