Specjalista ds. finansowo-ekonomicznych

Głównym zadaniem MESKO S.A.
jest dostarczanie dla Sił Zbrojnych RP oraz innych
podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo
państwa coraz to nowocześniejszej i wysokiej jakości amunicji i rakiet, poprzez wprowadzanie najnowocześniejszych technologii.

Zakres obowiązków na stanowisku pracy:

  • Prowadzenie rejestru umów, wniosków zakupu oraz monitorowanie terminów ich realizacji i poniesionych kosztów w odniesieniu do założonego budżetu,
  • Prowadzenie rejestru faktur zakupu dotyczących Projektów Inwestycyjnych oraz ich sprawdzanie,
  • Sprawdzanie sporządzonych przez inne działy kalkulacji wynikowych dla środków trwałych wytwarzanych we własnym zakresie w zakresie prac zwiększających wartość zakupionych środków trwałych,
  • Sprawdzanie w zakresie rzeczowo-finansowym ofert jakie wpłyną w wyniku ogłaszanych przez MESKO S.A. postępowań zakupowych dot. linii technologicznych, wraz z wykonaniem zestawień ofert,
  • Koordynacja procesu udzielania przez dostawców zabezpieczeń umownych, współpraca z Działem Finansowym w zakresie opiniowania dokumentów gwarancyjnych oraz ubezpieczeniowych, prowadzenie rejestru zabezpieczeń
    i monitoring ich ważności,
  • Przygotowywanie dokumentów rozliczeniowych i monitoring rozliczeń z dostawcami linii produkcyjnych, maszyn i urządzeń, wyposażenia,
  • Współpraca z Działem Finansowym w zakresie księgowania, wydatkowania
    i rozliczania nakładów inwestycyjnych.​

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość, ekonomia),
  • 3 letnie doświadczenie w pracy w działach finansowo-ekonomicznych,
  • Umiejętność sporządzania analiz ekonomiczno-finansowych,
  • Zdolność budowania modeli finansowych,
  • Umiejętność oceniania projektów inwestycyjnych,
  • Biegła znajomość obsługi komputera w środowisku MS Office (w szczególności
    MS Excel),
  • Umiejętność korzystania z informacji zawartych w bazach danych,
  • Bardzo dobra organizacja pracy, skrupulatność, dokładność, rzetelność, zdolności analityczne,
  • Komunikatywność, umiejętność pracy w zespole oraz na samodzielnym stanowisku,
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.

Rodzaj umowy: umowa o pracę (pełny etat)

Miejsce pracy: Skarżysko-Kamienna

Oferujemy:

  • W przypadku pozytywnej oceny efektów pracy stałe zatrudnienie na umowę
    o pracę,
  • Stabilność i bezpieczeństwo zatrudnienia,
  • Możliwość rozwoju w Firmie z dużymi tradycjami,
  • Dofinansowanie do wypoczynku, okolicznościowe świadczenia dla pracowników
    i ich dzieci.