Specjalista ds. Kontrolingu
Miejsce pracy: Poznań

Twój zakres obowiązków

  • monitorowanie kosztów i odchyleń oraz dostarczanie wiarygodnej informacji zarządczej, służącej do podejmowania decyzji Zarządowi Spółki,
  • uczestnictwo w procesie budżetowania i prognozowania,
  • uczestnictwo w procesie zamknięcia miesiąca,
  • uczestnictwo w procesie kontroli finansowej realizowanych i planowanych projektów biznesowych, ocenie rentowności, analizie odchyleń od budżetu,
  • uczestnictwo w cyklicznych spotkaniach z kierownikami centrów kosztów w celu kontroli alokacji kosztów oraz w przypadku przekroczenia budżetów komentowanie odchyleń i wypracowywanie działań optymalizacyjnych,
  • uczestnictwo w tworzeniu narzędzi oraz procedur kontrolingowych,
  • współpraca w zakresie projektów optymalizacyjnych,
  • uczestnictwo w przygotowywaniu kalkulacji i analiz w tym m.in.: kosztów w ujęciu rodzajowym i funkcjonalnym w wyznaczonym obszarze, TKW, odchyleń od cen ewidencyjnych i innych wynikających z potrzeb bieżącej działalności firmy.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, zarządzanie, ekonomia, rachunkowość),
  • min 2-letnie doświadczenie na stanowisku Młodszego Specjalisty ds. Kontrolingu lub pokrewnym (mile widziane w firmie produkcyjnej),
  • umiejętność pracy z danymi, analizy oraz prezentacji wniosków z nich płynących,
  • bardzo dobra znajomość arkusza kalkulacyjnego Excel i baz danych, w tym mile widziana znajomość VBA,
  • znajomość zagadnień z obszarów księgowość, finanse i rachunkowość,
  • znajomość tworzenia budżetów i uczestnictwo w tworzeniu budżetów firmy,
  • znajomość zagadnień z zakresu rozliczeń i alokacji kosztowych,
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • łatwość przyswajania wiedzy,
  • umiejętności analityczne,
  • samodzielność, dokładność i systematyczność,
  • dobra organizacja pracy własnej.

To oferujemy

  • możliwość indywidualnego rozwoju,
  • możliwość zdobycia bogatego doświadczenia i wiedzy
  • uczestnictwo w projektach międzydziałowych
  • współpraca w zgranym zespole,
  • umowa o pracę – brak okresu próbnego,
  • atrakcyjny pakiet medyczny i socjalny.
  • Benefity
  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • spotkania integracyjne
  • karty przedpłacone
  • dofinansowanie wakacji dzieci
  • Aplikuj