EXATEL to polski operator telekomunikacyjny i dostawca usług cyberbezpieczeństwa. Zbudowaliśmy drugą co do wielkości sieć światłowodową w Polsce. Rozbudowujemy sieć międzynarodową i wyznaczamy kierunek dla rozwoju projektu #Polskie5G. EXATEL to nie tylko ponad 21 700 km sieci. To połączenie telekomunikacji z innowacją. Od kilku lat prowadzimy działania R&D w obszarze ICT tworząc własne rozwiązania, takie jak urządzenia sieciowe (SDN) oraz oprogramowanie dla cyberbezpieczeństwa (TAMA- własny antyDDoS). Tworzymy także własne oprogramowanie do systemów sieciowych.  Aktywnie uczestniczymy w rozbudowie sektora kosmicznego w Polsce. Już dziś świadczymy usługi łączności satelitarnej w oparciu o własny teleport.

Obecnie realizujemy w EXATEL różne projekty R&D. Między innymi:

SDNx,
w ramach którego projektujemy i budujemy pierwsze, w pełni polskie rozwiązanie zgodne z filozofią SDN (ang. Software Defined Networking). W ramach prowadzonych prac projektujemy, wytwarzamy, a finalnie implementujemy w sieci EXATEL, rozwiązanie, które obejmuje zarówno platformę sprzętową budowaną od podstaw, system operacyjny urządzenia sieciowego oraz warstwę sterownika SDN, który tworzymy na bazie projektu ONF – ONOS.

TAMA
to skalowalne i wydajne rozwiązanie programistyczne chroniące sieć przed atakami typu DDoS (ang. Distributed Denial of Service). EXATEL zbudował rozwiązanie w modelu usługowym (ang. as a service). Ochrona przed wolumetrycznymi atakami DDoS jest oparta na platformie centralnej.

Obecnie dla zespołów R&D poszukujemy osoby, która je wesprze w codziennej pracy jako:
Scrum Master
Zakres obowiązków:
  • identyfikacja barier i pomoc w ich pokonywaniu – zarówno wewnątrz zespołu, jak i poza nim,
  • identyfikacja oraz aktywne wsparcie we wdrażaniu w życie usprawnień i metod poprawiających efektywność pracy (dbanie, aby ustalone akcje z retrospektywy były realizowane),
  • dbanie, aby zespół realizował sprinty w zadeklarowanym zakresie i zgodnie z celami stawianymi przez Product Ownera,
  • wsparcie zespołu w samoorganizacji oraz ciągłym doskonaleniu,
  • zapewnienie, że metodyka SCRUM jest rozumiana i wprowadzana w życie przez zespół deweloperski oraz Product Ownera,
  • szerzenie wiedzy i promowanie SCRUM w organizacji (m.in. szkolenia wewnętrzne, warsztaty)
  • wspieranie Product Ownera i kierowników liniowych w ich rolach, w szczególności w efektywnym zarządzaniu i doskonaleniu backlogu produktu,
  • organizacja oraz prowadzenie spotkań Scrumowych,
  • promowanie postawy współpracy oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem
Wymagania:
  • wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne i interpersonalne, umiejętność budowania pozytywnej relacji z ludźmi,
  • proaktywność i inicjatywa,
  • min. 2 lata doświadczenia pracy w roli Scrum Mastera w komercyjnych projektach dotyczących produkcji oprogramowania,
  • zrozumienie procesu wytwarzania oprogramowania i roli SCRUM w tym procesie,
  • szeroka wiedza i doświadczenie w stosowaniu narzędzi i technik wspomagających efektywne prowadzenie spotkań scrumowych (Review, Planning, Refinement, Retrospektywy, DSM)
  • umiejętność obserwacji otoczenia i wyciągania wniosków,
  • mile widziane znajomość narzędzi JIRA, Confluence lub podobnych,
  • mile widziane doświadczenie w pracy z Kanban, Lean,
  • mile widziana certyfikacja z zakresu metodyk zwinnych
Oferujemy:
  • pracę w modelu hybrydowym lub 100% zdalnie
  • umowę o pracę
  • podwyższone koszty uzyskania przychodu
  • premie półroczne
  • elastyczne godziny pracy
  • czas na rozwój własny
  • dostęp do platform szkoleniowych (pluralsight, packtpub, safari)
  • udział w konferencjach branżowych i budżet szkoleniowy dla zespołu – masz wpływ na to jak zostanie wydany
  • pracę w gronie pasjonatów i profesjonalistów przy użyciu najnowszych technologii
  • możliwość wpływu na kształt projektu, w tym na wybór narzędzi i technologii
  • obserwowanie jak tworzone oprogramowanie ma wpływ na działanie firmy - planujemy, tworzymy i wdrażamy na środowiska testowe i produkcyjne – na własnej infrastrukturze
  • pakiet świadczeń socjalnych (opieka medyczna w tym pakiet stomatologiczny i swoboda leczenia, karnet sportowy)
  1. Przeanalizujemy Twoją aplikację
  2. Jeśli Twoje kompetencje wpiszą się w nasze oczekiwania spodziewaj się telefonu od Karoliny z zespołu HR
  3. Jeśli pozytywnie przejdziesz rozmowę czeka na Ciebie zadanie do wykonania
  4. Kolejny etap to spotkanie techniczne z Karoliną z HR oraz Michałem- Zastępcą Dyrektora Działu R&D
  5. Informację zwrotną otrzymasz niezależnie od decyzji

Wyślij swoje CV i dołącz do #teamEXATEL 🛰!