W ENDEGO projektujemy światowej klasy kompleksowe rozwiązania inżynierskie dla branży motoryzacyjnej, kolejowej, morskiej, lotniczej, energetycznej, medycznej oraz AGD. ENDEGO to firma polska, która wypływa na międzynarodowe wody: obecnie zlokalizowani jesteśmy w 7 oddziałach w Polsce i dwóch placówkach zagranicą (w Niemczech i Stanach Zjednoczonych), z siedzibą główną w Krakowie. Na dziś zatrudniamy 250 osób (inżynierów i nie-inżynierów), a w 2022 roku zakładamy wzrost do co najmniej 300. Obecnie poszukujemy współpracowników na stanowisko:

Mechanical Engineer High Voltage
Miejsce pracy: Kraków

Zakres obowiązków:

  • Projektowanie i wprowadzanie na rynek zespołów i komponentów wysokonapięciowych
  • Pełna koordynacja projektu produktu, od koncepcji przez projektowanie po uruchomienie produkcji
  • Projektowanie 3D części i zespołów mechanicznych stosowanych w systemach ładowania pojazdów, portach ładowania, przewodach wysokiego napięcia, systemach połączeń i skrzynkach połączeniowych
  • Wykonywanie analiz projektowych, w tym termicznych, konstrukcyjnych, projektowych
  • Rozwiązywanie złożonych problemów związanych z opakowaniami elektromechanicznymi, w tym izolacją elektryczną, uszczelnieniem, zarządzaniem temperaturą, systemami łączenia, EMC i nadużyciami konstrukcyjnymi
  • Współpraca z wielofunkcyjnymi zespołami, w tym inżynierami mechanicznymi, systemowymi, elektrycznymi, produkcyjnymi, testowymi i serwisowymi w celu zapewnienia optymalnego projektu systemu, produkcji, montażu i serwisowania
  • Współpraca z zespołami zaopatrzenia i globalnymi dostawcami w celu wprowadzenia projektów do produkcji

Wymagania:

  • Ukończone studia kierunkowe o profilu mechanicznym lub pokrewnym
  • 3 lata doświadczenia w podobnym sektorze
  • Biegła znajomość programu CATIA V5/V6
  • Praktyczne doświadczenie w zarządzaniu projektem od koncepcji po produkcję seryjną
  • Dobra znajomość podstaw inżynierii, w tym mechaniki konstrukcyjnej, cieplnej i elektrycznej
  • Dobra znajomość materiałów używanych w projektowaniu mechanicznym (metale, tworzywa sztuczne, izolatory, uszczelnienia itp.)
  • Doświadczenie w szerokiej gamie metod wytwarzania komponentów, w tym w różnych procesach produkcji wielkoseryjnej, takich jak formowanie wtryskowe tworzyw sztucznych, odlewanie ciśnieniowe, tłoczenie metali, wytłaczanie, kucie i powlekanie
  • Doświadczenie w zakresie DFMEA, projektowania pod kątem niezawodności i przeprowadzania analizy danych
  • Widza z zakresu analizy tolerancji, stosowania GD&T, analizy elementów skończonych (MES) i podstawowych modeli termicznych
  • Doświadczenie z systemami PLM, zmianami inżynierskimi, odchyleniami, strukturą BOM itp.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Oferujemy:

  • Udział w zróżnicowanych krajowych i międzynarodowych projektach
  • Możliwość pracy w różnych lokalizacjach, w tym przy projektach u zagranicznych klientów
  • Elastyczne godziny pracy
  • Prywatna Opieka Medyczna (LUX MED)
  • Karta Multi Sport
  • Dofinansowanie do kursu języka obcego oraz do zajęć sportowych
  • Przyjazna atmosfera pracy