Starszy Specjalista ds. Komunikacji w Obszarze Cyberbezpieczeństwa
Miejsce pracy: Warszawa

CERT Polska to pierwszy powstały w Polsce zespół reagowania na incydenty (z ang. Computer Emergency Response Team). Od 2018r. wraz z wprowadzeniem ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa działa w ramach jednego z trzech krajowych CSIRTów.

Do najważniejszych wyzwań postawionych przed nami należą analiza incydentów, wyszukiwanie zagrożeń oraz podatności, ale też przekazywanie tych informacji do odpowiednich podmiotów czy do informacji publicznej. Szukamy osoby, która pomoże nam lepiej wykonywać to ostatnie zdanie.

Jeżeli interesujesz się tematami związanymi z cyberbezpieczeństwem, śledzisz nasze media społecznościowe i masz pomysł jak je rozwijać, to zachęcamy do aplikowania.

Zadania:

  • Prowadzenie profili i animacja ruchu w mediach społecznościowych;
  • Przygotowywanie odpowiedzi na zapytania medialne;
  • Udzielanie wywiadów dla radia i telewizji;
  • Zarządzanie komunikacją dot. incydentów w ramach Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa;
  • Tworzenie i realizacja opracowanej strategii komunikacyjnej: wdrażanie planów, śledzenie trendów, elastyczne reagowanie na zmiany;
  • Zarządzanie sytuacjami o dużym zainteresowaniu medialnym;
  • Redagowanie oraz tłumaczenie technicznych opisów w formie bloga.

Wymagania:

  • Znajomość podstawowych zagrożeń w obszarze cyberbezpieczeństwa;
  • Znajomość aktualnych technik wykorzystywanych przez przestępców w obszarze nowych technologii;
  • Znajomość Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa;
  • Znajomość języka angielskiego pozwalająca na zrozumienie i tworzenie tekstów branżowych;
  • Doświadczenie w prowadzeniu profili społecznościowych, w szczególności Facebook, Twitter lub LinkedIn;
  • Doświadczenie w pisaniu krótkich i długich form pisemnych, które koncentrują się na zagadnieniach technicznych;
  • Swoboda wypowiedzi przed mikrofonem i kamerą;
  • Otwartość, samodzielność, ciekawość i dociekliwość;
  • Wysokie umiejętności interpersonalne i komunikacyjne;
  • Umiejętność analizy i syntezy danych;
  • Poświadczenie bezpieczeństwa dostępu do informacji niejawnych,
    minimalnie o klauzuli "poufne” lub gotowość do przejścia procedury w
    celu uzyskania poświadczenia.

Mile Widziane:

  • Doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu strategii marki;
  • Wiedza dotycząca budowy “Internetu” i technicznych aspektów cyberbezpieczeństwa;
  • Doświadczenie w pracy z narzędziami analitycznymi portali społecznościowych;
  • Znajomość programów do obróbki graficznej.

Oferujemy:

  • Umowę o pracę
  • Równowagę między pracą a życiem osobistym
  • Elastyczne godziny pracy
  • Ciekawe projekty
  • Współpracę z ekspertami w branży
  • Udział w szkoleniach i konferencjach
  • Naukę języka angielskiego w godzinach pracy
  • Opiekę medyczną
  • Kartę Multisport
  • Ubezpieczenie na życie
  • Dofinansowanie wypoczynku
  • Biuro w dogodnej lokalizacji
  • Aplikuj na stanowisko