Konsultant / Senior Konsultant – podatek dochodowy od osób prawnych (CIT)
Gdańsk

umowa o pracę

Czym zajmuje się zespół?

Nasi doradcy podatkowi pomagają krajowym oraz zagranicznym klientom, zarówno wielkim korporacjom jak i firmom rodzinnym. Pomagamy w efektywnej ocenie skutków podatkowych podejmowanych przez naszych klientów decyzji gospodarczych oraz we wdrożeniu najbardziej efektywnych podatkowo strategii. Zajmujemy się m.in. doradztwem w zakresie VAT, podatków dochodowych, podatków międzynarodowych, cen transferowych, postępowań podatkowych i sądowych oraz ulg i dotacji.

Twój zakres obowiązków

  • udział w projektach z obszaru doradztwa podatkowego w zakresie podatku CIT dla klientów o zasięgu lokalnym i międzynarodowym, w tym udział w projektach realizowanych łącznie z innymi zagranicznymi biurami KPMG na świecie
  • udział w projektach z obszaru rozliczeń podatku CIT dla klientów, w tym sporządzanie/weryfikacja kalkulacji podatku CIT, przygotowywanie zeznań oraz deklaracji podatkowych
  • udział w przeglądach podatkowych z zakresu podatku CIT
  • przygotowywanie/weryfikacje rozliczeń podatku u źródła
  • udział w projektach dotyczących wdrożenia i weryfikacji rozliczeń estońskiego CIT
  • doradztwo w projektach związanych z wdrażaniem/weryfikacją ulgi badawczo-rozwojowej
  • udział w projektach z zakresu wdrożenia/weryfikacji ulgi IP Box (Innovation Box)
  • doradztwo dla klientów rozliczających się w ramach działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej/Polskiej Strefie Inwestycji
  • analiza przepisów podatkowych oraz stanowisk organów podatkowych i orzecznictwa sądów administracyjnych w zakresie podatku CIT
  • przygotowanie opinii w zakresie podatku CIT w języku polskim i angielskim
  • bieżące doradztwo w zakresie podatku CIT
  • udział w projektach związanych z analizą procesów danego podmiotu w tym doradztwo w zakresie ich usprawnienia

Oczekujemy

  • wykształcenia wyższego (preferowane kierunki: finanse i rachunkowość)
  • wiedzy z obszaru rachunkowości, prowadzenia ksiąg podatkowych
  • 1-3 letniego doświadczenia w obszarze rozliczeń podatkowych podatku CIT /CIT compliance
  • umiejętności analitycznego myślenia
  • bardzo dobrej znajomości MS Office (MS Excel, MS Word); znajomość systemów księgowych (np. SAP, Microsoft Dynamics) będzie dodatkowym atutem
  • doskonałych umiejętności organizacyjnych i planowania
  • chęci rozwijania wiedzy branżowej i zrozumienia nowych zagadnień biznesowych
  • dbałości o szczegóły
  • samodzielności i odpowiedzialności
  • łatwości w nawiązywaniu kontaktów

Oferujemy

  • interesującą pracę w interdyscyplinarnym i międzynarodowym środowisku
  • możliwość pracy zdalnej, nawet w pełnym wymiarze
  • udział w ciekawych projektach we współpracy z profesjonalistami
  • szansę na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego
  • współpracę z renomowanymi klientami
  • możliwość samorealizacji oraz rozwoju osobistego poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach
  • atrakcyjny pakiet socjalny, w tym kartę MultiSport, dodatkowe ubezpieczenie na życie, prywatną opiekę medyczną
  • możliwość dofinansowania do nauki języków obcych
  • przyjazną atmosferę pracy
KPMG Sp. z o.o., departament People&Culture, ul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa
©2022 KPMG Sp. z o.o., polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek globalnej organizacji KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Limited, prywatną spółką angielską z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Nazwa i logo KPMG są znakami towarowymi używanymi na podstawie licencji przez niezależne firmy członkowskie globalnej organizacji KPMG.