Ekspert ds. budowy zaplecza SEO
Miejsce pracy:

Twój zakres obowiązków:

  • nadzór nad zapleczem w Grupie SEO (m.in. w zakresie liczby instancji/wykorzystania, typów zaplecz, efektów SEO dla klientów, indeksacji, kosztów pozyskania odnośników)
  • weryfikacja aktualnej infrastruktury zapleczowej w Grupie
  • ocena kosztów i czasochłonności procesu linkowania, a także aktualnego skalowania zaplecza i potrzeb
  • optymalizacja, weryfikacja i przygotowanie specyfikacji nowych typów zaplecza
  • opracowanie standardu linkowania pod kątem przyszłych linii realizacyjnych i możliwości automatyzacji w BPS
  • określenie kluczowych KPI oceniających zaplecze pod kątem m.in. jakości i skuteczności
  • raportowanie lub przygotowywanie wsadu (danych) do raportów na potrzeby spotkań z C-level
  • współpraca z zespołem R&D
  • docelowo stworzenie i zarządzanie specjalistyczną komórką zajmującą się linkbuidlingiem w R&D

Nasze wymagania:

  • szeroka wiedza i praktyczne umiejętności w zakresie on-page SEO, link buildingu i contentu
  • znajomość technik link buildingu, źródeł pozyskiwania odnośników, podejść konkurencji (agencji SEO) do zakresu pozyskiwania odnośników
  • znajomość narzędzi SEO: ahrefs, SEMrush, Senuto, Semstorm, SurferSEO, ScrapeBox, Zennoposter
  • znajomość zagadnień związanych z hostingiem i domenami (w tym kwestia maskowania adresów IP serwerów)
  • znajomość systemów CMS i frameworków, które mogą być wykorzystane w procesie budowy zaplecza np. WordPress
  • podstawowa wiedza z zakresu REST API, JSON w stopniu umożliwiającym swobodne wykorzystywanie API
  • znajomość HTML5/CSS3/PHP w stopniu umożliwiającym sprawne wprowadzanie zmian optymalizacyjnych dla istniejących i testowych instancjach oraz sugerowanie rozwiązań
  • znajomość platform takich jak Whitepress, Linkhouse, marketing9
  • podstawowa znajomość narzędzi Google Analytics i Google Tag Manager
  • zaawansowana znajomość narzędzia Google Search Console
  • kreatywność, pomysłowość i myślenie „out of the box”, nieszablonowe podejście do SEO
  • zdolności analityczne i umiejętność długoterminowego planu działania

Dodatkowym atutem będzie znajomość narzędzi typu rytr.me, jarvis.ai oraz translatorów.

To oferujemy:

  • dogodne, wspólnie wynegocjowane warunki współpracy – typ umowy, wynagrodzenie, benefity
  • szkolenia wdrożeniowe oraz pozwalające rozwijać umiejętności z zakresu programowania
  • projekty dzięki, którym będziesz mógł się rozwijać oraz wykazać kreatywności
  • brak nadgodzin i realny work & life balance
  • samodzielność i swobodę przy realizacji powierzonych zadań
  • nie tylko doświadczony, ale także zgrany zespół, czekający na nowe osoby
  • pracę w pełni zdalną
  • pracę w stabilnej i perspektywicznej firmie, w szybko rozwijającej się branży internetowej (SEO/SEM)
  • liczne benefity pozapłacowe (m.in. pakiet medyczny LuxMed, bonusy MyBenefit)

Sunrise System działa na rynku już 18 lat! Jak przystało na firmę z branży IT, naszą działalność rozpoczynaliśmy w garażu. Teraz posiadamy biura w Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie, Toruniu i we Wrocławiu. Dzięki świetnym ekspertom oraz doświadczonym specjalistom zajmujemy czołową pozycję w branży SEO w Polsce i z odwagą wkraczamy na rynki międzynarodowe. Poza tym możemy pochwalić się statusem Premier Google Partner, który potwierdza nasze kompetencje oraz prowadzenie działań zgodnie z zasadami Google. Na naszym koncie mamy zrealizowanych już tysiące kampanii SEO/SEM, a nasza oferta obejmuje m.in. tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych, działania z zakresu Link Buildingu czy Content Marketingu. Prowadzimy również kampanie reklamowe Google Ads oraz w social mediach.