Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa w CERT Polska
Miejsce pracy: Warszawa

Nasz zespół w NASK

W związku z rozbudową zespołów w ramach CERT Polska, poszukujemy osób o różnym poziomie doświadczenia (mid/senior/expert), dla których etyka hakerska nie jest przypadkowym zlepkiem słów i które chcą przeciwdziałać zagrożeniom bezpieczeństwa w skali całego kraju i szerzej.

Więcej znajdziesz na: O nas CERT Polska

Twój zakres zadań

W CERT Polska możesz zajmować się zróżnicowanymi zadaniami, w tym:

  • wykrywaniem i analizą zagrożeń dla użytkowników internetu,
  • reagowaniem na incydenty,
  • tworzeniem nowatorskich narzędzi analitycznych,
  • współpracą z krajowymi i zagranicznymi podmiotami,
  • zbieraniem, opracowywaniem i dzieleniem się informacjami, które mogą pomóc w ochronie przed atakami,
  • prezentowaniem wyników naszej pracy poprzez publikacje i wystąpienia na konferencjach.

Nasze wymagania

Praktyczne doświadczenie w co najmniej jednym z poniższych obszarów:

  • reagowanie na incydenty bezpieczeństwa,
  • wykrywanie ataków sieciowych,
  • analiza szkodliwego oprogramowania,
  • identyfikacja podatności w aplikacjach i usługach sieciowych,
  • analiza danych

oraz

  • dobra znajomość zagadnień dotyczących bezpieczeństwa teleinformatycznego,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • znajomość języka programowania Python,
  • znajomość środowiska GNU/Linux,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • znajomość języka angielskiego,
  • poświadczenie bezpieczeństwa dostępu do informacji niejawnych, minimalnie o klauzuli "poufne” lub gotowość do przejścia procedury w celu jego uzyskania.

Dodatkowym atutem będzie

  • łatwość w wyrażaniu wniosków w formie pisemnej (raporty/rekomendacje),
  • doświadczenie w tworzeniu narzędzi/systemów do analizy zagrożeń bezpieczeństwa lub przetwarzania dużej ilości danych.

Oferujemy:

  • Umowę o pracę
  • Równowagę między pracą a życiem osobistym
  • Elastyczne godziny pracy
  • Ciekawe projekty
  • Współpracę z ekspertami w branży
  • Udział w szkoleniach i konferencjach
  • Naukę języka angielskiego w godzinach pracy
  • Opiekę medyczną
  • Kartę Multisport
  • Ubezpieczenie na życie
  • Dofinansowanie wypoczynku
  • Biuro w dogodnej lokalizacji
  • Aplikuj na stanowisko