Młodszy Specjalista ds. Zarządzania Ryzykiem i Compliance
Miejsce pracy: Gdynia

Cześć! Jesteśmy #BESTteam, czyli Grupa Kapitałowa BEST. Jest nas ponad 600 i dalej rośniemy! Mamy dwie siedziby – w Elblągu i Gdyni, ale pracujemy także zdalnie. Rozwiązujemy problem braku terminowości rozliczeń oraz przywracamy równowagę na rynku usług finansowych. Nasza praca nie zawsze jest łatwa, ale wiemy, że to, co robimy, ma ogromne znaczenie.

Twój zakres obowiązków

  • współpraca z innymi jednostkami organizacyjnymi Spółki w zakresie identyfikowania, oceny i monitorowania ryzyk operacyjnych oraz ryzyk w zakresie zgodności
  • opiniowanie przepisów wewnętrznych, prowadzenie procesu konsultacji oraz przygotowywanie wersji ostatecznej przepisu zgodnie z obowiązującymi wytycznymi
  • wspieranie jednostek organizacyjnych w procesie zawierania umów w Spółce – zarządzanie dokumentacją w procesie, koordynowanie procesu opiniowania umów
  • prowadzenie monitoringu realizacji zaleceń wydanych w wyniku kontroli oraz nadzór nad wdrożeniem działań korygujących w przypadku zidentyfikowanych nieprawidłowości
  • monitoring środowiska regulatorów – analiza wytycznych, stanowisk i decyzji regulatorów (w szczególności UOKIK, KNF, PUODO)
  • doradzanie pracownikom w zakresie zgodności na podstawie procedur - w odniesieniu do ich obowiązków
  • zwiększanie świadomości z zakresu compliance poprzez prowadzenie szkoleń dla pracowników
  • promowanie kultury dobrych praktyk etycznych i kontroli kluczowych procesów operacyjnych

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe (mile widziane prawnicze lub ekonomiczne)
  • minimum 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze compliance, zarządzania ryzykiem, audytu wewnętrznego
  • dobra znajomość aplikacji MS Office
  • umiejętność analitycznego myślenia i ustrukturyzowanego podejścia do rozwiązywania problemów
  • umiejętność zwięzłego i klarownego formułowania myśli oraz prezentowania wniosków
  • łatwość w budowaniu relacji z osobami na różnych poziomach w organizacji i z różnych kultur
  • dobra organizacja pracy i nastawienie na realizację celów

To oferujemy

  • możliwość pracy hybrydowej
  • elastyczne godziny – rozpoczynasz pracę między 7:00 a 10:00
  • grywalizację firmową – zebrane punkty wymieniasz na nagrody lub dodatkowe dni wolne
  • BEST Moves – program promujący aktywność sportową Pracowników
  • kulturę opartą na feedbacku, w której liczy się Twój głos
  • dodatkowe benefity dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności
  • narzędzia i przestrzeń do rozwoju zawodowego