Kupiec Kategorii Zakupowej - IT
Miejsce pracy:
Poznań

Twoje obowiązki:

  • organizacja i realizacja procesów zakupowych dla zarządzanej kategorii
  • wdrażanie długookresowych strategii dla zarządzanych kategorii zakupowych
  • aktywne poszukiwanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w ramach zarządzanych kategorii zakupowych
  • ciągła analiza rynku, bieżących trendów cenowych oraz prognozowanych zmian w otoczeniu rynkowym
  • usprawnianie i optymalizacja procesów, organizacji i narzędzi w Dziale Zakupów
  • analizę uwarunkowań formalno-prawnych w zakresie zarządzanych kategorii zakupowych
  • analityka i raportowanie na potrzeby Działu Zakupów, monitorowanie i raportowanie mierników jakości i efektywności dla procesu zakupowego i jego poszczególnych etapów
  • tworzenie planów postępowań zakupowych we współpracy z klientami wewnętrznymi
  • przygotowywanie i procesowanie umów z wybranymi kontrahentami
  • zarządzanie i stały rozwój bazy dostawców
  • ścisła współpraca z klientami wewnętrznymi (w tym m.in. opiniowanie i weryfikacja specyfikacji technicznych), działem prawnym i księgowością

Nasze wymagania:

  • wykształcenie wyższe, preferowane techniczne lub ekonomiczne
  • 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • doświadczenie w budowaniu lub wdrażaniu strategii dla kategorii zakupowych
  • orientacja na stałą optymalizację kosztów i innowacyjne rozwiązania
  • znajomość branży IT (dostawców sprzętu, oprogramowania oraz usług) i aktualnych trendów w niej panujących
  • bardzo dobre umiejętności negocjacyjne poparte sukcesami
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • umiejętność budowania i utrzymywania długoterminowych relacji z klientami wewnętrznymi oraz dostawcami
  • silnie rozwinięta umiejętność myślenia strategicznego oraz planowania
  • umiejętność tworzenia analiz i wyciągania trafnych wniosków
  • orientacja na stałą optymalizację i innowacyjne rozwiązania
  • znajomość zagadnień prawnych i ekonomicznych dot. analizy kosztów
  • umiejętność inicjowania zmian i usprawnień
  • samodzielność i elastyczności w działaniu
  • umiejętność pracy pod presją czasu