Radca prawny / Adwokat – Zastępca Inspektora Ochrony Danych
Miejsce pracy: Gdynia

Wiemy, że firma to ludzie, dlatego szczególnie ważne są dla nas przyjazne relacje i zrównoważony rozwój. To szacunek do drugiego człowieka wyznacza standardy naszej pracy.

BEST S.A. to jedna z czołowych polskich firm finansowych, od 1997 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zarządzamy dużymi portfelami wierzytelności nieregularnych, rozwiązując problem braku terminowości rozliczeń między stronami umów i przywracając równowagę na rynku usług finansowych. Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie, a naszą działalność prowadzimy w oparciu o 3 kluczowe wartości: WIEDZĘ, ETYKĘ, SKUTECZNOŚĆ. Nasza praca nie zawsze jest łatwa, ale wiemy, że to, co robimy, ma ogromne znaczenie.

Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko:

Główne zadania

  • nadzorowanie przestrzegania przepisów dotyczących ochrony danych osobowych w podmiotach z Grupy BEST
  • wspieranie administratorów w realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa
  • opracowywanie odpowiedzi na pytania prawne dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych
  • opiniowanie wewnętrznej dokumentacji w obszarze ochrony danych osobowych (m.in. procedur, wytycznych, instrukcji)
  • przygotowywanie oraz opiniowanie umów powierzenia przetwarzania danych osobowych, klauzul informacyjnych, oświadczeń oraz innych dokumentów związanych z procesem przetwarzania danych osobowych
  • pełnienie funkcji punktu kontaktowego dla organu nadzoru oraz dla osób, których dane dotyczą
  • budowanie wśród pracowników świadomości w temacie ochrony danych osobowych, m.in. poprzez prowadzanie szkoleń
  • prowadzenie rejestru czynności przetwarzania oraz rejestru kategorii czynności przetwarzania
  • zarządzanie naruszeniami ochrony danych i w razie potrzeby zgłaszanie ich organowi nadzoru oraz informowanie osób, których dane dotyczą w tym zakresie
  • monitorowanie otoczenia prawnego, w szczególności zmian w przepisach, wytycznych, rekomendacji organu nadzoru w zakresie ochrony danych

Wymagania

  • uprawnienia radcy prawnego / adwokata
  • chęć specjalizacji w prawie ochrony informacji, w tym danych osobowych
  • dyspozycyjność (praca częściowo stacjonarna w wymiarze pełnego etatu)
  • kilkuletnie doświadczenie zawodowe
  • umiejętność samodzielnego sporządzania umów, opinii prawnych, pism procesowych
  • zdolność analitycznego myślenia
  • sumienność i odpowiedzialność
  • umiejętność podejmowania decyzji i samodzielnej pracy koncepcyjnej

Oferujemy

  • ważną rolę w trójmiejskiej grupie kapitałowej
  • elastyczne godziny – rozpoczynasz pracę między 7:00 a 10:00
  • pracę w wymiarze pełnego etatu
  • narzędzia i przestrzeń do rozwoju zawodowego
  • prywatną opiekę medyczną od 10 zł
  • grupowe ubezpieczenie na życie
  • BEST Moves – program promujący aktywność sportową Pracowników
  • system kafeteryjny – wybierasz swoje własne benefity, m.in. kartę Multisport, bilety do kina, bony do sklepów
  • grywalizację firmową – zebrane punkty wymieniasz na nagrody lub dodatkowe dni wolne
  • dodatkowe benefity dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności
  • kulturę opartą na feedbacku, w której liczy się Twój głos
  • BEST atmosferę

Sprawdź wszystkie nasze benefity TUTAJ