Specjalista w komórce nadzoru TFI
Miejsce pracy: Gdynia

BEST Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. jest częścią Grupy Kapitałowej BEST – jednej z czołowych firm na polskim rynku usług finansowych, eksperta w dziedzinie obrotu i zarządzania wierzytelnościami nieregularnymi, twórcy jednego z pierwszych funduszy sekurytyzacyjnych na rynku. Od 1997 roku BEST S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko:

Główne zadania

  • przeprowadzanie kontroli działalności Towarzystwa oraz zarządzanych funduszy inwestycyjnych pod kątem ryzyka braku zgodności
  • przedstawianie protokołów z przeprowadzonych kontroli
  • udział w opracowywaniu planów kontroli
  • monitorowanie zmian przepisów prawa obejmujących działalność Towarzystwa i funduszy inwestycyjnych
  • dbanie o zapewnienie zgodności Towarzystwa i funduszy inwestycyjnych z obowiązującymi przepisami prawa, zaleceniami i wytycznymi organów nadzorczych
  • udział w sporządzaniu oraz opiniowaniu projektów regulacji wewnętrznych
  • udział w projektach związanych z dostosowaniem Towarzystwa oraz zarządzanych funduszy inwestycyjnych do nowych regulacji
  • budowanie kultury compliance w GK BEST poprzez promowanie zasad etycznych i odpowiedzialności za ład korporacyjny

Wymagania

  • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: ekonomia, finanse, bankowość, prawo
  • min. 2 lata doświadczenia w pracy w obszarze compliance w instytucji finansowej (towarzystwo funduszy inwestycyjnych, biuro maklerskie)
  • znajomość przepisów rynku kapitałowego, w szczególności ustawy o funduszach inwestycyjnych, ustawy o obrocie, AML, RODO oraz wytycznych i zaleceń organów nadzorczych
  • doświadczenie w prowadzeniu kontroli wewnętrznych lub audytu wewnętrznego
  • umiejętności analityczne, skrupulatność
  • gotowość do ciągłego kształcenia się oraz podnoszenia wiedzy i umiejętności
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • dobra znajomość MS Office

Oferujemy

  • możliwość rozwoju w komórce kontroli trójmiejskiego TFI
  • elastyczne godziny – rozpoczynasz pracę między 7:00 a 10:00
  • umowę o pracę
  • narzędzia i przestrzeń do rozwoju zawodowego
  • możliwość łączenia pracy w biurze z pracą zdalną
  • prywatną opiekę medyczną od 10 zł
  • grupowe ubezpieczenie na życie
  • BEST Moves – program promujący aktywność sportową Pracowników
  • system kafeteryjny – wybierasz swoje własne benefity, m.in. kartę Multisport, bilety do kina, bony do sklepów
  • grywalizację firmową – zebrane punkty wymieniasz na nagrody lub dodatkowe dni wolne
  • dodatkowe benefity dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności
  • kulturę opartą na feedbacku, w której liczy się Twój głos
  • BEST atmosferę

Sprawdź wszystkie nasze benefity TUTAJ