Manager Podatkowy
Miejsce pracy:
Poznań

Twoje zadania:

  • Koordynacja pracy zespołów doradców zewnętrznych odpowiedzialnych za kwestie rozliczeń podatkowych tj. Podatek od nieruchomości, Transfer Pricing, Jednolity Plik Kontrolny (JPK)
  • Nadzór merytoryczny i procesowy nad outsourcingiem rozliczeń podatku od nieruchomości bardzo dużej i stale rosnącej liczby nieruchomości
  • Sprawowanie bieżącego nadzoru nad kwestiami rozliczeń podatkowych
  • Kontrola i koordynacja prac nad deklaracjami podatkowymi spółek z grupy kapitałowej
  • Odpowiedzialność za komunikację z organami skarbowymi
  • Aktywny udział w raportowaniu grupowym oraz współpraca z Działem Controllingu oraz Działem Finansów
  • Weryfikacja poprawności kalkulacji podatku dochodowego spółek zależnych z Grupy, a także bieżąca kontrola rejestrów VAT, kont podatkowych oraz sald

Oczekujemy od Ciebie:

  • Minimum 3 lata doświadczenia na pozycji związanej z koordynowaniem prac zespołów podatkowych
  • Bardzo dobrej znajomości przepisów podatkowych VAT, CIT oraz Ustawy o Rachunkowości
  • Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego
  • Mile widziane uprawnienia Doradcy Podatkowego
  • Mile widziane doświadczenie w Big 4 lub w doradztwie podatkowym
  • Biegłej znajomości charakterystyki zagadnień podatkowych w branży nieruchomości
  • Znajomości MS Office oraz SAP RE
  • Doskonałych umiejętności komunikacyjnych
  • Wysokich umiejętności analityczno-zarządczych oraz skrupulatności w wykonywaniu powierzonych zadań
  • Niezależności i umiejętności szybkiego podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów