Starszy Specjalista ds. Sprawozdawczości Finansowej
Miejsce pracy:
Poznań

Twoje zadania:

  • Sporządzanie rocznych i miesięcznych jednostkowych, jak i skonsolidowanych sprawozdań finansowych w oparciu o MSSF (5 spółek)
  • Przygotowywanie kalkulacji wybranych rezerw
  • Wycena instrumentów finansowych
  • Sporządzanie sprawozdań do Instytucji Zewnętrznych tak jak GUS, NBP, banki
  • Przygotowywanie kalkulacji podatku odroczonego
  • Aktywny udział w procesie zamknięcia miesiąca
  • Wykonywanie operacji księgowych związanych z procesem zamknięcia miesiąca
  • Analizy ad hoc
  • Bieżąca współpraca z działem kontrolingu
  • Współpraca z audytorem zewnętrznym oraz doradcami Spółki
  • Proponowanie nowych rozwiązań, które polepszą jakość i usprawnią proces sporządzania sprawozdań finansowych

Oczekujemy od Ciebie:

  • Wykształcenia wyższego z zakresu finansów i rachunkowości/ekonomii
  • Minimum 2 letniego doświadczenia zawodowego na stanowisku specjalisty ds. sprawozdawczości finansowej w oparciu o MSSF- warunek konieczny (mile widziane wcześniejsze doświadczenie w firmach audytorskich)
  • Bardzo dobrej znajomości Ustawy o rachunkowości oraz Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej
  • Doświadczenia w konsolidacji sprawozdań finansowych
  • Znajomości języka angielskiego w stopniu komunikatywnym
  • Zainteresowania i chęci rozwoju w temacie sprawozdawczości i znajomości zasad sporządzania sprawozdań finansowych
  • Bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office, w szczególności programu Excel
  • Zdolności analitycznego myślenia
  • Umiejętności pracy w zespole, samodzielności, odpowiedzialności za powierzone zadania oraz terminowości
  • Znajomości obsługi programu SAP-FI