SAP Release Manager
Miejsce pracy:
Poznań

Twoje zadania:

  • wdrożenie procesu Release managementu w obszarze środowisk SAP
  • Release managemnt - planowanie i zarządzanie transportami na systemy produkcyjne
  • koordynowanie i administracja procesami SAP Solution Manager Support and Transport Support
  • ścisła współpraca z Klientem biznesowym, zespołami programistów ABAP biorącymi udział we wdrożeniach oraz managementem w celu realizacji postawionych celów i zadań
  • identyfikacja i zarządzanie kluczowymi zagrożeniami w zakresie: przygotowania zmiany do wdrożenia, technicznych aspektów jej wdrożenia na odpowiednie środowisko
  • wdrożenie procesu Batch Jobs Management
  • bieżący monitoring powierzonych zadań oraz raportowanie postępów
  • odpowiedzialność za powierzony obszar, samodzielność i moderowanie nim
  • analiza istniejących procesów i ich poprawa we współpracy z Działem IT Operations
  • wsparcie we wdrażaniu narzędzi do automatyzacji testów
  • wypracowywanie, wdrażanie i utrzymywanie dobrych praktyk oraz wzorców projektowych w obszarze rozwoju oprogramowania
  • bieżąca analiza nowych rozwiązań i technologii pojawiających się na rynku
  • optymalizacja bieżących procesów poprzez proponowanie innowacyjnych rozwiązań

Oczekujemy od Ciebie:

  • znajomość systemów SAP, w szczególności moduł SOLMAN/STMS
  • doświadczenie w programowaniu SAP ABAP/ABAP OO
  • minimum 5 lat doświadczenia w rozwoju utrzymaniu/wsparciu aplikacji SAP
  • minimum 2 lata doświadczenia w Release Mangement
  • bardzo dobre zrozumienie założeń ITIL w obszarze release managementu oraz doświadczenie w ich wdrażaniu
  • umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów oraz proponowania rozwiązań
  • bardzo dobra znajomość j. angielskiego
  • umiejętność zarządzania projektami, praca w zespołach macierzowych