23+ miliony użytkowników, dziesiątki tysięcy zdarzeń na sekundę, miliardy rekordów w hurtowniach danych, petabajty danych. Z takimi liczbami, będziesz zmagał się w codziennej pracy. Surowe dane zamieniamy w informacje, informacje w wiedzę, wizualizujemy ją dając możliwość wykorzystania jej w procesach decyzyjnych firmy. Poszukujemy osoby, która swoją wiedzą i doświadczeniem wesprze zespół w rozwoju hurtowni danych i systemów Business Intelligence w wielkiej skali.

Big Data Warehouse Engineer

Miejsce pracy: Kraków
Region: małopolskie
Numer referencyjny: BDWE/KRK/ZEWN

Opis stanowiska

Jeżeli chciałbyś:

  • zajmować się budowaniem różnorodnych produktów przetwarzających, analizujących i wizualizujących dane w celu optymalizacji biznesu
  • strukturyzować dane w rozumieniu szeroko pojętego Data Architecture
  • budować rozwiązania wspomagające podejmowanie decyzji biznesowych, z użyciem najwyższej klasy narzędzi BI
  • mieć realny i natychmiastowy wpływ na produkty używane codziennie przez ponad 23 miliony osób w 6 krajach Europy
  • pracować zarówno w chmurze publicznej (AWS, Google Cloud) jak i we własnym data-center, w którym czekają na Ciebie 40+ core’owe potwory posiadające więcej pamięci RAM niż przeciętny startup

Wymagania

Jeśli prawdą jest, że:

  • jesteś kreatywny i efektywny w rozwiązywaniu problemów biznesowych
  • posiadasz umiejętność szybkiego uczenia się różnorodnych technologii i zagadnień
  • rozumiesz potrzeby biznesowe i umiesz zbierać wymagania
  • myślisz systemowo i widzisz Big Picture rzeczy, nad którymi pracujesz
  • posiadasz podstawowe zrozumienie problematyki projektowania i budowania hurtowni danych wspomagających podejmowanie kluczowych decyzji biznesowych
  • znasz zagadnienia związane z  bazami danych SQL (np. PostgreSQL / Oracle) i masz doświadczenia w projektowaniu i optymalizacji struktur i zapytań bazodanowych
  • wiesz czym różni się wymiar od miary, potrafisz sobie wyobrazić 100 wymiarową kostkę OLAP, architektura lambda i kappa nie jest dla Ciebie tajemnicą
  • Twoja znajomość języka angielskiego nie jest przeszkodą w pracy w wielokulturowej organizacji
  • Python lub Java nie jest dla Ciebie obcy

i jeśli czujesz się mocny przynajmniej w jednym z poniższych obszarów:

  • znasz / masz doświadczenie z ekosystemem Hadoop, a w szczególności SQL on Hadoop (hive, impala, spark itp.)
  • masz doświadczenie związane z pracą przy budowie hurtowni danych, przetwarzań ETL, najlepiej w środowiskach hybrydowych
  • znasz / masz doświadczenie z pracą z narzędziami BI (Tableau, Business Objects etc..)

… to zapraszamy na spotkanie z zespołem, podczas którego będziesz mógł zupełnie na luzie porozmawiać z nami o technologiach, wyzwaniach z którymi mierzymy się na co dzień, opowiedzieć nam o sobie i swoich aspiracjach zawodowych, a także sprawdzić swoją wiedzę i otrzymać profesjonalny feedback od naszych specjalistów… a być może także otrzymać zaproszenie, abyś został z nami na dłużej.

Oferujemy

Zapewniamy:

  • pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie, w międzynarodowym środowisku
  • możliwość udziału w ciekawych projektach informatycznych wpływających na losy firmy i jej 23+ milionów użytkowników
  • rozwój zawodowy i możliwość awansu
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • atrakcyjny pakiet socjalny (kartę multisport, ubezpieczenie na życie, opieka zdrowotna i wiele innych :)

Kliknięcie przycisku „Aplikuj” oznacza, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb obecnego jak i przyszłych procesów rekrutacji, prowadzonych przez spółki Grupy Onet-RAS Polska: spółka Onet S.A. i jej podmioty zależne, w tym: DreamLab sp. z o.o.; spółka Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. i jej podmioty zależne; Spółki: Media Impact Polska sp. z o.o., Skąpiec.pl sp. z o.o., Opineo sp. z o.o. (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o ochronie danych osobowych Dz.U Nr 133 poz. 883). Podanie danych jest dobrowolne, w każdej chwili przysługuje Ci prawo do wglądu do danych, ich poprawiania lub usunięcia. Żądanie usunięcia danych oznacza rezygnację z dalszego udziału w procesach rekrutacji i spowoduje niezwłoczne usunięcie Twoich danych. Jeżeli nie wyrażasz takiej zgody, prosimy, abyś nie klikał tego przycisku.