Menedżerka/Menedżer ds. Programów Zrównoważonego Rozwoju
Miejsce pracy: Warszawa

Misja Banku BNP Paribas: Wprowadzamy pozytywną bankowość w życie naszych Klientów, odpowiadając na ich potrzeby finansowe i ułatwiając im realizację celów. W sposób prosty, przemyślany i bezpieczny. Z troską o społeczeństwo i środowisko.

Opis stanowiska:

  • Analiza rynku funduszy/programów unijnych i krajowych pod kątem możliwości biznesowego zastosowania na potrzeby banku/klientów banku;
  •  Opracowywanie wniosków o dofinansowanie;
  • Opracowywanie planu wdrożenia programów do oferty banku w oparciu o pozyskane środki w ramach funduszy unijnych lub krajowych;
  •  Współpraca z innymi jednostkami banku w zakresie prac wdrożeniowych zgodnie z uzgodnionymi planami/strategią;
  • Wsparcie eksperckie wobec działań jednostek wewnętrznych banku biorących udział w realizacji założeń programów zrównoważonego rozwoju zgodnie z wymogami wskazanymi w umowach pomiędzy bankiem a zewnętrznymi instytucjami unijnymi bądź krajowymi w tym EBI, EBOR, BGK, NFOŚiGW;
  • Wsparcie prac związanych z tworzeniem lub modyfikacją wewnętrznych procedur i procesów koniecznych do prawidłowej realizacji czynności wynikających z umów zawartych pomiędzy bankiem a zewnętrznymi instytucjami;
  • Systematyczne monitorowanie postępów realizacji planów finansowych i sprzedażowych wynikających z umowy pomiędzy Bankiem a zewnętrznymi instytucjami;
  • Wsparcie w zakresie tworzenia narzędzi kontrolnych mających na celu zapewnienie zgodności wszelkich działań realizowanych przez bank z wytycznymi obowiązującymi dla programów;
  • Analiza prawidłowości wykorzystywania środków udostępnionych bankowi przez zewnętrzne instytucje;
  •  Koordynacja współpracy między bankiem i zewnętrznymi podmiotami typu konsultanci ds. energii, audytorzy energetyczni, którzy współpracują z bankiem w ramach programów;
  •  Współpraca w imieniu Banku z zewnętrznymi instytucjami, w tym z Komisją Europejską, audytorami finansowymi oraz innymi podmiotami w zakresie realizacji ww. programów;
  • Wsparcie dla stosownych jednostek banku w zakresie realizacji czynności raportowych wynikających z Programów;

Wymagania:

  • Minimum 5 lat doświadczenia w zakresie prowadzenia projektów w instytucjach finansowych lub projektów dot. transformacji energetycznej;
  • Zaawansowana znajomość zagadnień z obszaru efektywności energetycznej, OZE,
  • Minimum 5 lat doświadczenia we współpracy z zewnętrznymi instytucjami finansowymi, bankami rozwoju, instytucjami dystrybuującymi środki pomocowe;
  • Znajomość procesów kredytowych, produktów bankowych, mechanizmów sprzedażowych;
  • Wiedza poparta doświadczeniem w zakresie audytów ex-post dotyczących programów zrównoważonego rozwoju wdrażanych we współpracy z krajowymi lub unijnymi instytucjami finansowymi;
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym C1.

Masz jak w Banku:

  • Dołączenie do organizacji o globalnym zasięgu, która jest częścią grupy bankowej BNP Paribas obecnej w 65 krajach z 200-letnią tradycją;
  • Pracę w miejscu, w którym możesz być sobą niezależnie od swojej orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, koloru skóry, pochodzenia czy poziomu sprawności;
  • Rozwój w Banku Zielonych Zmian, w którym możesz mieć wpływ na naszą planetę i otaczający nas świat;
  • Dużą autonomię w działaniu przy jednoczesnym wsparciu przełożonego, co potwierdza ponad 90% pracowników;
  • Możliwość podejmowania własnych decyzji, eksperymentowania i tworzenia swojej unikalnej ścieżki doświadczeń;
  • Możliwości rozwoju zarówno w banku jak i spółkach w ramach Grupy BNP Paribas w kraju i zagranicą;
  • Pracę w środowisku agile’owym, które wspiera elastyczność i innowacyjność organizacji, w końcu jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata.
BNP Paribas
Bank Polska S.A.