Senior Java Developer
Warszawa

XTB to przede wszystkim innowacyjność i ciągły rozwój. Tworzymy największą regulowana firmę inwestycyjną i FinTech w Polsce, specjalizującą się w obrocie instrumentami finansowymi. Oferujemy naszym klientom jedną z najbardziej niezawodnych i funkcjonalnych aplikacji inwestycyjnych na rynku - xStation. Działamy na ponad 10 rynkach min. w Europie, Azji i Ameryce Południowej, gdzie zatrudniamy ponad 600 osób. Stawiamy na rozwój naszych pracowników, dlatego XTB jest najlepszym miejscem, aby zdobyć doświadczenie i nabywać nowe umiejętności. Nasza innowacyjna działalność, produkty i technologie są doceniane przez inwestorów i rynek. Zdobyliśmy aż 4 nagrody przyznawane podczas największej branżowej konferencji 'Invest Cuffs' – Broker Forex, Kampania Edukacyjna (Investing Masterclass), Analityk Roku (Przemysław Kwiecień), Spółka Dywidendowa.

Zakres obowiązków

Poszukujemy doświadczonych Java Developerów, którzy dołączą do XTB. Tworzymy oprogramowanie na własne potrzeby, w płaskiej strukturze, wykorzystując zwinne metodyki. Różnorodność zespołów, technologii i domen biznesowych gwarantuje, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Stawiamy na intensywny rozwój, dlatego szukamy Programistów w wielu obszarach, do różnych zespołów.

Nasza wizja IT

Nasze systemy związane są z rynkami finansowymi i zapewniają pełną obsługę związaną ze wszystkimi aspektami inwestowania. W związku z wysokimi oczekiwaniami klientów, nasze rozwiązania technologiczne muszą cechować się najwyższą jakością i niezawodnością. Wiele lat rozwoju i działania firmy sprawiło, że DNA naszego IT zawiera kilka fundamentów, którymi się kierujemy:

  • niezawodność i wysoka dostępność aplikacji
  • bardzo wysoka wydajność pozwalająca na przetwarzanie dużego wolumenu danych w czasie rzeczywistym
  • ukierunkowanie na rozwój i ciągłe udoskonalanie funkcjonalności
  • płaska struktura i zwinne metodyki pozwalające na uniknięcie korporacyjnego, zbędnego narzutu

Technologie

Jeśli w jednej lub więcej z poniższych technologii czujesz się pewnie, znajdziesz u nas projekt dla siebie (kolejność losowa):

  • Spring
  • Micronaut
  • Akka
  • Kafka
  • Scala
  • Vaadin
  • REST
  • GRPC
  • Apache Pulsar
  • JUnit/Spock
  • RxJava
  • Hibernate
  • Esper
  • Docker
  • Rancher

Zespoły

Pracujemy w kilku rodzajach zespołów, w zależności od Twoich preferencji możesz wybrać obszar, w którym czujesz się najlepiej:

  • technologia - zespoły skupione wokół konkretnej technologii, budujące fundamenty naszych systemów z naciskiem na wydajność, stabilność i skalowalność
  • HFT - zespoły ściśle związane z systemami finansowymi, przetwarzające bardzo duże wolumeny danych, szybko i efektywnie
  • biznes - zespoły multidyscyplinarne skupione na funkcjonalnościach biznesowych, tworzące kompletne rozwiązania od backendu do frontendu
  • integracja - budowanie middleware dla aplikacji webowych i mobilnych

Domeny

W związku z tym, że w całości pracujemy na własne potrzeby i zapewniamy wsparcie dla wszystkich aspektów działania naszej firmy, możesz wybrać domenę, która najbardziej Ci odpowiada:

  • handel - systemy związane z obsługą transakcji i rynkami finansowymi
  • procesy - aplikacje związane z procesami w organizacji, z zakresu obsługi klienta, kwestii prawnych, wsparcia systemów transakcyjnych
  • narzędzia - projektowanie, rozwój i wdrażanie systemów powiązanych, z pozostałymi rozwiązaniami informatycznymi
  • low-latency - systemy przetwarzające dane i gwarantujące do nich dostęp w czasie rzeczywistym

Wymagania

  • masz wieloletnie doświadczenie i wysokie umiejętności w jednej lub więcej z w/w technologii pozwalające na zajmowanie się zaawansowanymi zagadnieniami z tej dziedziny
  • doświadczenie i wiedza pozwalają Ci na samodzielne, lub przy wsparciu zespołu architektonicznego,  projektowanie nowych rozwiązań
  • wiesz, jak tworzyć dobrej jakości kod, jakich technik i narzędzi używać do zapewnienia wysokich standardów w kontekście testowania, rozwoju i utrzymania
  • jesteś otwarty/a na współpracę z innymi zespołami w celu opracowywania optymalnej architektury rozwiązań
  • przeprowadzasz konstruktywne code review innych Programistów
  • w ramach SCRUM będziesz wsparciem dla Product Ownera i innych członków zespołu

Oferujemy

  • pracę w jednym z najlepiej rozwijających się FinTechów w tej części Europy
  • możliwość dopasowania projektu i technologii do Twoich potrzeb
  • wyzwania, rozwój i dostęp do zaawansowanych technologii informatycznych
  • możliwość nawiązania współpracy w ramach UoP lub B2B
  • pracę zdalną (mamy też nowoczesne biuro w Warszawie)
  • udział w szkoleniach i wydarzeniach firmowych

Benefity

  • prywatna
    opieka medyczna
  • ubezpieczenie
    grupowe
  • platforma
    benefitowa
  • nowoczesne
    biuro
  • dzień wolny
    z okazji urodzin
  • platforma
    do nauki angielskiego
  • dofinansowanie do kursów
    i szkoleń
  • dodatkowy dzień
    wolny dla rodziców
  • Aplikuj

    Administratorem danych jest XTB S.A. z siedzibą ul. Prosta 67, 00-838 Warszawa. Dane zbierane są dla potrzeb obecnego jak i przyszłych procesów rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym postanowieniami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.) oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne i następuje na podstawie zgody umieszczonej poniżej. Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez XTB S.A. moich dodatkowych danych osobowych dla potrzeb obecnego jak i przyszłych procesów rekrutacji. W razie rezygnacji z dalszego udziału w procesie rekrutacji ma Pani/Pan prawo złożyć żądanie usunięcia Pani/Pana danych osobowych, które spowoduje niezwłoczne usunięcie ich przez XTB S.A.