Specjalista ds. Analiz i Rozliczeń
Miejsce pracy: Gdańsk
Nr ref.: 04/MGK/2024

Data zakończenia publikacji:28.07.2024

Twój zakres obowiązków

  • Przygotowywanie sprawozdań statystycznych dotyczących usługi dystrybucji energii elektrycznej
  • Weryfikacja danych zawartych w sprawozdaniach generowanych z systemów bilingowych i sprawozdawczych
  • Przygotowywanie niestandardowych, wielowariantowych analiz, koncepcji, raportów
  • Uzgadnianie danych prezentowanych na sprawozdaniach z dostawcami systemów
  • Współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi w zakresie przygotowywanych sprawozdań
  • Przygotowywanie miesięcznych danych odnośnie wolumenu dostawy energii elektrycznej
  • Obsługa zgłoszeń dotyczących udostępnienia danych statystycznych
  • Rozwój narzędzi raportowych, dostosowywanie ich do potrzeb organizacji oraz wymogów prawnych
  • Realizacja doraźnych analiz w zakresie innych obszarów działania Spółki
  • Udział w sporządzaniu rocznych planów dostawy oraz sprzedaży zafakturowanej

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (ekonomia, prawo, finanse lub pokrewne)
  • Biegła obsługa pakietu Microsoft Office (Excel, Word, PowerPoint)
  • Bardzo dobra znajomość Prawa Energetycznego oraz zagadnień o statystyce publicznej
  • Bardzo dobra znajomość zasad funkcjonowania rynku energii
  • Umiejętność analizy i syntezy danych
  • Wnikliwość, dbałość o szczegóły, dokładność, terminowość
  • Umiejętność dobrej organizacji pracy własnej
  • Zdolność szybkiego przyswajania wiedzy i chęć rozwijania swoich umiejętności zawodowych
  • Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu
  • Umiejętność analizowania przepisów prawnych
  • Skuteczność w działaniu oraz odpowiedzialność biznesowa
  • Nastawienie na ciągły rozwój oraz umiejętność czerpania z różnych perspektyw

​Mile widziane

  • Mile widziane doświadczenie w pracy w komórkach zajmujących się sprawozdawczością

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie na pełen etat z naciskiem na długoterminową współpracę
  • Zdrową równowagę między pracą a życiem prywatnym
  • Zaangażowany zespół inżynierów i naukę naszych metod, narzędzi i systemów
  • Pracę w firmie o strategicznym znaczeniu dla gospodarki
  • Duży potencjał do rozwoju zawodowego
  • Możliwość udziału w innowacyjnych projektach
  • Wsparcie mentora w okresie wdrożeniowym
  • Możliwość realizacji własnych ciekawych pomysłów i rozwiązań
  • Benefity
  • prywatna opieka
    medyczna
  • dofinansowanie szkoleń
    i kursów
  • ubezpieczenie
    na życie
  • program emerytalny
  • dofinansowanie
    wypoczynku
  • dodatkowe świadczenie
    socjalne
  • dodatkowe
    dni wolne
  • dostęp do kasy
    zapomogowo-pożyczkowej
  • dostęp do
    platformy językowej
  • świadczenia
    świąteczne