Specjalista/Specjalista Wiodący ds. Jakości Danych (wiele lokalizacji)
Miejsce pracy:
Nr ref.: 10/AR/2024

Data zakończenia publikacji: 31.07.2024

Twój zakres obowiązków

  • Analiza potrzeb raportowych oraz dostarczanie informacji zarządczej poprzez dedykowane narzędzie informatyczne (klasy BI)
  • Administrowanie narzędziem klasy BI (np. konfiguracja ustawień, aktualizacja danych źródłowych, weryfikacja zgodności i kompletności danych)
  • Centralizacja procesu pozyskiwania i przekazywania informacji zarządczej
  • Rozwój narzędzia klasy BI oraz koordynacja i nadzór nad współpracą z dostawcami rozwiązań Informatycznych
  • Opracowywanie i wdrażanie procedur dotyczących zarządzania jakością danych
  • Kreowanie polityki zarządzania jakością danych

Możliwość pracy w jednej z lokalizacji ENERGA-OPERATOR SA (Elbląg, Gdańsk, Kalisz, Koszalin, Olsztyn, Płock, Słupsk, Toruń)

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe
  • Znajomość języka SQL, PL/SQL
  • Znajomość obszaru hurtowni danych, replikacji danych oraz przetwarzania danych procesami ETL/ELT
  • Znajomość pakietu MS Office (w szczególności MS Excel)
  • Znajomość narzędzi klasy BI i budowy modeli danych
  • Doświadczenie w analizie danych i raportowaniu
  • Umiejętność analizy i identyfikowania potrzeb biznesowych
  • Skuteczność w działaniu i odpowiedzialność biznesowa
  • Nastawienie na ciągły rozwój i czerpanie z różnych perspektyw

Mile widziane

  • Znajomość języka angielskiego pozwalająca na rozumienie dokumentacji technicznej
  • Znajomość zagadnień związanych z integracją danych (ETL) oraz strukturami danych OLAP
  • Znajomość IBM COGNOS lub innego narzędzia klasy BI
  • Znajomość SSMS, SSAS, SSIS

 To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie na pełen etat z nastawieniem na długoterminową współpracę
  • Pracę w firmie o strategicznym znaczeniu dla gospodarki
  • Równowagę między pracą a życiem prywatnym
  • Możliwość pracy zdalnej
  • Zaangażowany, zgrany zespół specjalistów
  • Możliwość samodzielnego działania i wpływania na funkcjonowanie firmy
  • Potencjał do rozwoju zawodowego
  • Możliwość udziału w innowacyjnych projektach
  • Wsparcie opiekuna w okresie wdrożeniowym
  • Doceniamy ludzi z pasją
  • Bogaty pakiet korzyści pozapłacowych
  • Brak dresscode

Zespół odpowiada za rozwój i utrzymanie Hurtowni Danych, modelu danych oraz narzędzi raportowych i planistycznych wspierających kluczowe procesy wpływające na zapewnienie ciągłości dostaw energii elektrycznej i bezpieczeństwa infrastruktury sieciowej w Spółce, o strategicznym znaczeniu dla gospodarki.

Nasz Zespół systematycznie się rozrasta, obecnie liczy 9 osób specjalizujących się przede wszystkim w analizie danych, automatyzacji procesów biznesowych i zarządzaniu jakością danych. Poszukujemy pracownika, którego głównym zadaniem będzie udział we wdrażaniu hurtowni danych oraz narzędzi ETL/ELT i Big Data/Hadoop w Spółce. Jesteśmy rozproszeni w różnych lokalizacjach działania ENERGA-OPERATOR SA.

Zapewniamy możliwość pracy na bardzo dużych wolumenach danych, które ciągle zwiększają swoje rozmiary i pochodzą z wielu dziedzinowych systemów teleinformatycznych wykorzystywanych w Spółce (np. system bilingowy, system informacji o dystrybucji, system pomiarowy). W swojej pracy korzystamy głównie z takich rozwiązań jak Oracle Exadata, IBM Cognos Analytics, IBM Planning Analytics (TM1) oraz Bilander.

  • Benefity
  • prywatna opieka
    medyczna
  • dofinansowanie szkoleń
    i kursów
  • ubezpieczenie
    na życie
  • program emerytalny
  • dofinansowanie
    wypoczynku
  • dodatkowe świadczenie
    socjalne
  • dodatkowe
    dni wolne
  • dostęp do kasy
    zapomogowo-pożyczkowej
  • dostęp do
    platformy językowej
  • świadczenia
    świąteczne