Dla naszego Klienta, renomowanej firmy działające w obszarze energetyki, poszukujemy kandydatów na  stanowisko:

Kontroler finansowy

Region: śląskie
Numer referencyjny: KF/12/DPM

Opis stanowiska

Do obowiązków zatrudnionej osoby należeć będzie:

  • Odpowiedzialność za sferę księgową, podatkową oraz system controllingowy i sprawozdawczość finansową
  • Kontrola rozliczeń w ramach prowadzonych inwestycji
  • Odpowiedzialność za badanie rocznego sprawozdania finansowego i innej sprawozdawczości statutowej
  • Współpraca w prowadzeniu audytów wewnętrznych
  • Komunikacja z instytucjami bankowymi, ubezpieczycielami, biegłymi rewidentami
  • Czynny udział w pracach zespołu księgowo-controllingowego, w szczególności podczas badania bilansu
  • Nadzór i czynny udział w procesie zamknięcia okresów sprawozdawczych w systemie SAP i raportowaniu wyników do Grupy
  • Sterowanie płynnością finansową firmy
  • Przygotowywanie budżetu spółki, jego bieżący monitoring i analiza realizacji
  • Przygotowywanie planów i prognoz finansowych krótko i długookresowych
  • Przygotowywanie raportów miesięcznych dla Grupy
  • Analiza i optymalizacja struktury kosztów ogólnych i rentowności projektów

Wymagania

Poszukujemy osób spełniających kryteria:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe
  • Minimum 2-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • Praktyczna znajomość zagadnień z zakresu rachunkowości finansowej i prawa podatkowego
  • Praktyczna znajomość zagadnień z zakresu rachunkowości zarządczej i controllingu
  • Znajomość Ustawy o Rachunkowości i Międzynarodowych Standardów Rachunkowości
  • Znajomość systemu SAP FI, CO i BI
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel oraz dobra znajomość MS Word i MS Powerpoint
  • Umiejętność przygotowywania budżetów, prognoz oraz właściwej interpretacji ich realizacji i odchyleń
  • Umiejętność modelowania finansowego oraz przygotowywania prognoz cash flow
  • Znajomość budżetowania i rozliczania kontraktów długoterminowych
  • Umiejętność przeprowadzania analiz i syntetyzowania wniosków
  • Dobra organizacja pracy, systematyczność, terminowość i umiejętność pracy pod presją czasu
  • Bardzo dobre umiejętności komunikacyjne
  • Decyzyjność, samodzielność i ukierunkowanie na realizację celów

Oferujemy

Klient oferuje:

  • Umowę o pracę w międzynarodowej grupie
  • Pełną wyzwań pracę w firmie o stabilnej pozycji rynkowej
  • Atrakcyjne warunki finansowe
  • Dostęp do nowoczesnych narzędzi pracy

Oferty zawierające CV prosimy przesyłać klikając w przycisk „Aplikuj” poniżej oraz dokonując szybkiej rejestracji w systemie DPM. Firma DPM Sp. z o.o. posiada wpis w Krajowym Rejestrze Podmiotów Prowadzących Agencję Zatrudnienia o numerze 2069.

Kliknięcie przycisku „Wyślij” oznacza, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb obecnego jak i przyszłych procesów rekrutacji, prowadzonych przez DPM Sp. z o.o. zgodnie z postanowieniami ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2002 r., nr. 101, poz. 926 ze zm.). Podanie danych jest dobrowolne, w każdej chwili przysługuje Ci prawo do wglądu do danych, ich poprawiania lub usunięcia. Żądanie usunięcia danych oznacza rezygnację z dalszego udziału w procesach rekrutacji i spowoduje niezwłoczne usunięcie Twoich danych. Jeżeli nie wyrażasz takiej zgody, prosimy, abyś nie klikał tego przycisku.